in

Bitcoin için sırada ne var? Tanınmış trader’lardan BTC tahminleri

Bitcoin dakikalar içinde 300 dolar geriledi: Seçim volatilitesi mi?
Bitcoin dakikalar içinde 300 dolar geriledi: Seçim volatilitesi mi?

Bitcoin ve kripto para piyasası için nispeten oynak sayılabilecek bir yedi günü daha geride bırakıyoruz. Haftalık mumun kapanmasına yaklaşık 10 saat kalmışken analistler grafikleri izliyor ve BTC ile ilgili tahminler gerçekleştiriyor.

Bitcoin halving’den sonra iyi toparlandı

Halving’den sadece bir gün önce (11 Mayıs’ta) Bitcoin bir gün içinde yaklaşık %20 düşerek 9.700 dolardan 8.100 dolara gerilemişti. Bitcoin o zamandan beri toparlanarak 10.000 doları bir kez daha aşsa da 9.450 dolara geri döndü.


Halving öncesinde görülen 8.100 dolar seviyelerinden bu yana, Bitcoin direnç seviyelerinin ötesine geçtiği büyük bir iyileşme gösterdi. Ancak bu yükseliş BTC’yi 3.700 dolardan 9.000 dolara getiren boğa trendinin devam edeceğini doğrulamak yeterli olmayabilir.

Josh Rager: “9.550 dolar aşılırsa BTC yükselişe geçebilir.”

Tanınmış kripto trader’ı ve Blockroots’un kurucu ortağı Josh Rager’e göre, haftalık mumun 9.550 dolarlık tarihsel direncin üzerinde kapanması halinde işler yoluna girecek ve yeniden beş haneli fiyatların görülmesi mümkün kılınacak.

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1261873998771748865

Philip Swift: “Puell Multiple göstergesi alarm verdi, düşüşe hazır olun.”

Zincir analisti Philip Swift tarafından paylaşılan verilere göre ise Puell Multiple isimli bir metrik önemli bir bölgeye ulaştı ve yeni bir düşüş kapıda olabilir.

Bu metriği elde etmek için günlük coin arzının dolar cinsinden karşılığı, 365 günlük hareketli ortalamaya bölünüyor. Bugüne dek bu işlem sonucunda elde edilen sayı grafikte yeşil olarak gösterilen bölgeye indiğinde fiyat da dik bir düşüş gösterdi.

Son olarak işlemin sonucu bir kez daha yeşil bölgeye geldi. Son sekiz yılda bu metrikle tahmin edilen çöküşlerin neredeyse hiç şaşmadığını ifade etmeliyiz.

bitcoinist

Dünyaca ünlü ekonomi yazarından Bitcoin, altın ve gümüş tahminleri!


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 Mayıs Ethereum analizi: ETH nereye gidiyor?

Borsalardaki Ethereum hacmi rekor kırdı! ETH ne durumda?

Rapor: 2011'den beri çalınan kripto para miktarı açıklandı

Kripto para hackerlarının hedefi bu kez “süper bilgisayarlar”