in , ,

Bitcoin fiyatı karar noktasına yaklaşıyor, peki ne olacak?

Uzmanlardan son 5 yılın Bitcoin kıyaslaması ve 2025 tahmini
Uzmanlardan son 5 yılın Bitcoin kıyaslaması ve 2025 tahmini

CNBC tweet’lerine dayanan Bitcoin göstergesini geliştiren bir analist ve kripto para birimi ticareti yapan Jacob Canfield, Bitcoin’in dönüm noktasında olduğuna inanıyor. Teknik analizine göre, önümüzdeki haftalarda BTC fiyatının yönü belirlenecek.

Yükselen bir kama deseni

Canfield’ın işaret ettiği gibi Bitcoin, son zamanlarda genellikle düşüş eğilimi gösteren yükselen bir kama paterni oluşturdu. Nadiren, bu tür modeller yükseliş trendlerinde bulunabilir, ancak bunlar genellikle azalan bir boğa momentumunun negatif işareti olarak değerlendirilir. Pratikte hiçbir zaman, trader’lar Bitcoin’in yükselen kama seviyesi desteğinin altına düşüp düşmeyeceğini söyleyemezler.

İyi haber şu ki, Fidelity’nin kripto pazarına tamamen girdiği son haberler, Bitcoin fiyatlarını yükseltmek için çok ihtiyaç duyulan bir ivme verebilir.

Borsa çöküşü ve Bitcoin

Bitcoin, şu anda ABD borsalarında gerçekleşmekte olan kan banyosunu takiben bir acı çekebilir. 6 Mayıs’ta, Dow endeksi, Başkan Donald Trump’ın Çin malları için ek tarifeler getirme tehdidinde bulunduktan sonra yüzde 15’ten fazla düştü. Bitcoin ve ABD hisse senetleri her ikisi de bu yıl senkronize olarak yükseldiğinden, kripto pazarının devam etmekte olan satışlara tepki vermesi şaşırtıcı olmaz.

U.Today

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Dijital Para Birimi Grubu Başkanı: “Altcoin'ler büyük ralli için hazırlanıyor.”

Max Keizer: “Bir Bitcoin rallisi altcoinlere son verebilir.”

Japonya'nın önde gelen borsasından XRP atağı

XRP bu yıl belirlenen hedefe ulaşacak mı yoksa yatırımcılar parayı tamamen unutmalı mı?