in , ,

Bitcoin fiyatı bu aralıkta klasik bir birikim desenini takip ediyor

Bitcoin küresel piyasalardan ayrışıyor
Bitcoin küresel piyasalardan ayrışıyor

24 saat içinde iki boğa girişimi başarısız olduktan sonra Bitcoin fiyatı, 7500 doların altına düştü. Fiyat dün yaklaşık % 6 civarında bir volatilite sergiledi. 1 saatlik grafikte Bitcoin (BTC) üzerindeki çift üst desen, ilk düşüş hedefine 7300 dolar civarında ulaşıyor.

btcusd


Ayı eğilimi bozulmadan kaldığından, grafikler de toplu satışların Aralık ayı boyunca yavaşlamış olabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, kısa vadede daha fazla belirsizlik ortaya çıkıyor.

Bitcoin fiyatı için işlem aralığı anatomisi

Grafik analisti TraderXO’ya göre, Bitcoin (BTC) klasik bir birikim modeli oluşturuyor olabilir – Wyckoff Birikimi. 12 saatlik bir grafikte, bu aralığı 6.500 ila 7.800 dolar arasında görüyor.

Hareketin ikinci aşamasından geçerken fiyat yönü şu anda belirsizliğini koruyor. Dolayısıyla birikim aşaması devam etmekte.

Modelin bir sonraki aşaması, ticaretin yönünü gösterecektir. Trendle birlikte, düşüş eğilimi olasılığı daha yüksek.

bitcoin accumulation phase

Bollinger Bantları, günlük ölçekte boğaların üst direnç seviyelerini geçemediğini gösteriyor. Gruplar 6700 ila 7600 dolar arasında bir aralık oluşturuyor, bu da kopma için önemli seviyeler olabilir. Bantlar fiyatta bir başka patlama daha yapmak için daralıyor.

Aylık açılış rakamı 7800 dolar civarında oluşan direnç seviyesi boğalar için de kritik bir nokta

btcusd 1-chart

Okex ve BitMEX’teki tüccarlar şu anda hafif bir yükseliş eğilimi ile nötr bir pozisyonda görünüyorlar. Bu borsaların fonlama oranı biraz olumlu. Fiyat yüksek volatilite sergilediğinden vadeli işlemler borsalarına olan hacim ve açık pozisyonlarda artış söz konusu.

coingape


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latin Amerika telekom şirketi BitPay aracılığıyla kripto ödemelerini kabul ediyor

BitPay doğruladı: Kullanıcılar Bitcoin ödemelerinde 3 saatlik kesinti yaşadı

Tencent akılalmaz bir Blockchain yatırımı yapmaya hazırlanıyor!

Tencent dijital para araştırma grubu oluşturmak için çalışmalara başladı