in

Bitcoin Cash fiyatı sert yükseldi – işte yükselişin nedeni

Bitcoin Cash fiyatı sert yükseldi – işte yükselişin nedeni
Bitcoin Cash fiyatı sert yükseldi – işte yükselişin nedeni

Bitcoin Cash, yaklaşan ağ yükseltmesinden önce yükselmeye devam ediyor. .

Bitcoin Cash fiyatı artıyor

Bitcoin Cash (BCH),% 36 gecelik bir artışın ardından haftalık bazda %68 büyüme gerçekleştirerek ilk 10 içine yeniden geri döndü.


BCH’nin değeri, 6 Mayıs’a kadar 24 saat içerisinde 1.068 $’dan 1.462 $’a yükseldi ve 800 $ aralığındaki haftalık düşük seviyesinden kayda değer bir artışa katkıda bulundu.

Fiyat artışı, Bitcoin Cash’in 15 Mayıs’ta planlanan iki yıllık hard fork’undan sadece bir haftadan önce geliyor ve ağa iki küçük ama önemli ince ayarlamalar getirecek.

Bitcoin Cash’in onaylanmamış işlem zinciri limitinin kaldırıldığını gören biri, blok onayını beklemek zorunda kalmadan daha fazla mikro işlemin yayınlanmasına izin veriyor.

Bitcoin Cash’de her 10 dakikada bir bloklar çıkarılır ve eski onaylanmamış zincir limiti 50 işlemle sınırlandırılmıştır. Bu, yüksek hacimli uygulamaların bir blokta onay gerektirmeden önce neredeyse anında işlem yapmasına izin verdi. Bu durum, gelecek hard forkta tamamen kaldırılacak.

15 Mayıs için planlanan diğer büyük değişiklik, birden çok “OP_RETURN” çıktısının tanıtımını görecek. Basitçe söylemek gerekirse, Bitcoin Cash blok zinciri şu anda metin, resim ve diğer veri türleri gibi çeşitli verilerin bir işleme eklenmesine izin veriyor. Şu anda, bir işleme yalnızca bir “OP_RETURN” çıktısı dahil edilebiliryor. Yaklaşan ağ yükseltmesi, tek bir işleme birden fazla çeşitli veri parçasının dahil edilmesine izin verecektir.

Her iki değişiklik de Bitcoin Cash’i daha yüksek hacimli kullanıma uygun bir şekilde açıyor. Aynı zamanda NFT’ler gibi mevcut ve popüler uygulamalara daha uygun hale getiriyor. İşletmeler ve uygulama geliştiricileri, yükseltme belgelerinde belirtildiği gibi, blok zincirinin yeteneklerini özellikle değiştirilemez tokenlarla genişletmek için getirilen değişiklikleri özellikle görmek istediklerini belirttiler.

Bitcoin Cash’in piyasa fiyatı, kripto para alanının geri kalanıyla birlikte yılın başından beri yükselişte. Bitinfocharts’tan gelen verilere göre genel kullanımı da öyle.

Günlük Bitcoin Cash işlemlerinin sayısı Aralık ayında 20.000’den yayın anında 150.000’in üzerine çıktı. Bu durum %650’lik bir artış anlamına geliyor.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mahkeme, IRS'ye kripto para borsası Kraken müşterilerinin bilgilerini alması için izin verdi

Mahkeme, IRS’ye kripto para borsası Kraken müşterilerinin bilgilerini alması için izin verdi

MicroStrategy CEO'su Saylor: "Çin Bitcoin madenciliğini tamamen yasaklarsa boğa döngüsünü ateşler"

Bitcoin hash gücü Çin’den uzaklaşıyor – neler olacak?