Bitcoin boğası Tom Lee: Kripto kralı için başka bir “en iyi 10 gün” geliyor

Tom Lee’den korkutan Bitcoin öngörüsü geldi
Tom Lee’den korkutan Bitcoin öngörüsü geldi

Son olaylar, teknik analizin her zaman Bitcoin ve kripto para birimi piyasası için geçerli olmadığının bir başka kanıtı oluyor.

Bitcoin yüzde 6 arttı

Bitcoin fiyatı aniden yüzde 6 arttı ve bu nedenle düşüş tahminlerine meydan okudu. Bu fiyat yükselişinin sadece bir parlama olmadığından emin olmak için boğaların daha fazla kazançlar kaydetmesi gerekiyor.

BTC’nin hızlı iyileşmesi

10 Haziran tarihinde, Bitcoin fiyatı yüzde 5 oranında düşerek küçük bir kriz yaşadı. Bu birçok kasvetli tahminler için üreme zeminini verdi. Bazı teknik analistler BTC’nin aşağı yönlü bir tersine dönme eşiğinde olduğunu öne sürdüler. 7.400 ABD Dolarının altına düşen BTC fiyatı, ayılar için harekete geçme işareti olarak görülebilir. Ancak, bu fiyat aralığı, düşüşün tersine döndüğünü gösteren bir kafa-omuz modeli oluşturuyor. Dolayısıyla, Bitcoin için “yap ya da parçala” anıydı ve bunu başardı.

Beklentiler faydasız

Kripto trader’ı Josh Rager, artan düşüş hissiyatı nedeniyle böyle bir fiyat artışı beklemediğini itiraf etti. Bitcoin gibi tahmin edilemez bir varlık sınıfı söz konusu olduğunda işlem analizinin faydasız olabileceği ortaya çıkıyor. Şimdi, Rager’a göre, günlük 8.200 doların üzerinde bir kapanış olasılığı gözüküyor.

Ayrıca çoğu analist, BTC’nin, ayılar fiyatı pek çok kez depolayamadığından, yeterli hacimle 9.500 dolara dokunabileceğini belirtti.

Bu arada, Bitcoin boğası Tom Lee, BTC’nin düşüşünü bekleyen herkesi yanılttığını ve bugün kripto kralı için başka bir “en iyi 10 gün” olabileceğini söyleyerek Bitcoin’in yukarı yönlü hareketine dikkat çekti.

U.Today

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir