in , ,

Bitcoin Analizi: BTC’de 32.000 dolar bandı direnç olmaya devam ediyor

Bitcoin analizi: BTC sert düşüşün ardından desteğin üzerinde kalmaya çalışıyor
Bitcoin analizi: BTC sert düşüşün ardından desteğin üzerinde kalmaya çalışıyor

Kripto Para Haber – Dün Bitcoin alıcılarının yukarı yönlü bir atağına şahit olduk. 30.000 doların altına inen BTC/USDT, 32.800 dolara kadar yükseldi. Dip seviyelerden gelen tepki alımlarını B Word konferansı katalize etti.

Tesla’nın kurucusu, Twitter CEO’su Jack Dorsey ile birlikte diğer endüstri önemli isimlerinin kripto paraları konuşmak için bir araya geldi. Musk, SpaceX’in Bitcoin’e sahip olduğunu ve uzun vadeli tutmayı planladığını açıkladıktan sonra Bitcoin fiyatı yukarı doğru çekiş kazandı. Milyarder, Bitcoin’e ek olarak Ethereum’a ve Dogecoin’e de sahip olduğunu söyledi.


Bitcoin fiyatında toparlanma yavaşladı

B Word Konferansı sırasında Bitcoin’in gelişen teknik seviyeleri, olumlu görüşlerin dile getirilmesiyle destek buldu, ancak boğalar 32.000 dolar bandındaki dirence takılmış gibi görünüyor. Son derece önemli olarak kabul edilen düşen bir takozun üzerinde bir kırılma, yükseliş trendini doğruladı.

Kama deseni oluştukça, Bitcoin hacmi önemli ölçüde azaldı ve bu da konsolidasyona neden oldu. Modelden kopuş genellikle yukarı yönlüdür ve fiyat, üst trend çizgisindeki direnci kırdığında onaylanır. Alıcılar yükselen fiyatlardan yararlanmak için harekete geçtikçe, hacimdeki artış yükseliş görünümüne güven katıyor.

BTC/USD dört saatlik grafik

BTC/USD price chart

100 Basit Hareketli Ortalamadaki (SMA) direnç, yükseliş trendini kısa keserek bir düzeltme başlattı. BTC marjinal olarak 32.000 doların altında işlem görürken, boğalar yazının yazıldığı sırada daha yüksek destek sağlamak için mücadele ediyordu.

50 SMA, çok ihtiyaç duyulan desteği sağlamak için orada duruyor ve sırasıyla 30.000 $ ve 29.000 $’a kadar olası kayıpları önledi. 32.000 doların üzerindeki toparlanmanın gecikmesine rağmen, MACD, yükseliş eğilimine sahip ve yükseliş trendinin devam edebileceğini gösteriyor.

Bitcoin Fiyat Gün İçi Seviyeleri

Spot oranı: 32.147 $

Trend: Hafifçe Ayı

Volatilite: Düşük

Destek: 50 SMA

Direnç: 100 SMA ve 34.000 $

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elon Musk, B-Word’de kişisel kripto portföyünü doğruladı, “Yükseltirim ama düşürmem”

Elon Musk, B-Word’de kişisel kripto portföyünü doğruladı, “Yükseltirim ama düşürmem”

Ethereum’da yön yeniden yukarı, kritik seviye 2.050 dolar

Ethereum’da yön yeniden yukarı, kritik seviye 2.050 dolar