in ,

Bitcoin 9 bin 200 doların altında: BTC hâlâ güvenli varlık mı?

Şubat ve Haziran grafikleri arasında büyük benzerlik: "Bitcoin çökebilir!"
Şubat ve Haziran grafikleri arasında büyük benzerlik: "Bitcoin çökebilir!"

Bitcoin son 24 saatte yaşadığı ani düşüşle tüm temel destek seviyelerinin altına düştü. Altın ise yükselmeye devam ediyor. Peki BTC hâlâ güvenli bir sığınak mı?

Kripto para piyasaları, son 24 saat içinde 15 milyar doların üzerinde hacim kaybetti. Bu kadar uzun ve iyi bir kazanç döneminden sonra beklenen bir gelişme olarak nitelendirilen bu hamlenin ardından piyasaları korku kapladı.

Toplam piyasa değeri 260 milyar dolara gerilerken haftalık kayıp %10’a geldi. Oynaklık ciddi seviyelerde.

“Bitcoin için düşüş sürebilir.”

Yukarı doğru bir hareketin şu an çok olası görünmediğini ifade eden analistler, 8 bin 300 dolara kadar çöküşü durduracak herhangi bir engel göremediklerini belirtiyor.

Altın yedi yılın en yüksek seviyesi olan 1.670 dolar/oz’a ulaştı.

Bitcoin son reaksiyonuyla altından ciddi şekilde ayrılırken, uzmanlar Bitcoin’in “dijital altın” olma durumunu bir kez daha sorgulamaya başladı.

Kripto paralarla ilgili yaptığı yorumlarla sık sık gündeme gelen altın destekçisi Peter Schiff de beklendiği gibi konuyu gündemine taşıdı. Schiff, Bitcoin için “dijital altın değil, dijital risk” ifadesini kullandı.

Altın son haftalarda kazançlarını korudu ve yükseliş momentumunu artırmaya devam ediyor.

Bitcoin ise oldukça spekülatif. Son hareketler, dünya bir kaos yaşadığında fiyatların düşeceği ve oynaklığın yüksek kalacağını gösterdi. Özellikle koronavirüsten doğan son gerginlik, daha az insanı dijital varlık ticareti yapmayı itti.

Ancan uzmanlara göre bu durum BTC’nin artık güvenli bir sığınak olmadığı anlamına gelmiyor. Sadece piyasalar kargaşa içinde olduğunda daha yerleşik varlıkların ivme kazandığı anlamını taşıyor.

bitcoinist

Almanya’nın en büyük ikinci borsası Bitcoin ETP listeledi!


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ripple neden bu kadar popüler? 4 temel sebep

Ripple’dan borsa atağı: XRP milyonlarca yeni yatırımcıya ulaşacak

Kripto para piyasalarında son durum: Son yükseliş ve mevcut manzara

Bitcoin kritik direncin altında: Göstergeler ne söylüyor?