in ,

Bitcoin 14.000 – 15.000 dolar aralığına çekilebilir – BTC Analisti

Bitcoin 14.000 – 15.000 dolar aralığına çekilebilir – BTC Analisti
Bitcoin 14.000 – 15.000 dolar aralığına çekilebilir – BTC Analisti

Kripto Para Haber –Bitcoin (BTC) 14 bin ila 15 bin dolar arasında dibe vurabilir” iddiası tecrübeli Bitcoin analisti MagicPoopCannon tarafından ortaya atıldı. İçeriğin devamında ise bu iddiasını desteklediği çıkarımları paylaştık.

Analist bu düşüş yanlı görüşünü savunmaya devam ederken bazı alternatif senaryolar eklemekten de geri durmuyor. Bitcoin’in kısa vadede destek bulabileceği alanlarda olabilir diyor.


“BTC’nin hala 14-15K civarında düştüğünü görüyorum.”

Bitcoin’in 50 Haftalık MA’sı da potansiyel bir dip. Magic, Bitcoin haftalık grafiğine bakarak 50 haftalık hareketli ortalama değerinin de bir zemin olabileceğini söyledi. Bitcoin, uzun süredir 50 haftalık ortalama değeri üzerinde kaldığı için bu seviyenin potansiyel bir dip olarak not edilmesi gerektiğini düşünüyor.

Analist bu ılımlı senaryosunun yanında Bitcoin tutanlar için korkutucu bir senaryo daha öne sürdü. Bu da BTC’nin 14.000 – 15.000 dolar aralığına kadar düşebileceği varsayımı. İlk senaryosu ışığı altında kademeli olarak Bitcoin biriktirmenin kârlı olabileceğini düşünüyor. Aşağıdaki tweet’te 50 haftalık SMA’nın öneminden bahsediyor.

Haftalık kapanışının 31.000 dolar üzerinde kalması BTC için önemli

Teknik analiz açısından, aşağıdaki günlük BTC/USDT grafiği, 50 günlük, 100 günlük ve 200 günlük MA’ların yanı sıra yukarıda bahsedilen 50 haftalık hareketli ortalamanın konumunu vurgulamakta.

Bu grafiğe göre şu çıkarımlardan bahsedilebilir:

  • 30 bin ila 40 bin dolar fiyat aralığı, en sağdaki hacim profilinin büyüklüğüne bağlı olarak önemli bir bölge olarak kalıyor.
  • 31 bin dolar, bu geceki haftalık kapanışta izlenecek seviye
  • Bitcoin ticaret hacmi, MACD’nin histogramlarının düşüşü teyit etmesi sonrası son iki gündür yeşilde.
  • Ancak MACD ve sinyal hattı henüz Bitcoin için yükseliş senaryosu ön görmüyor.
  • Günlük MFI ve RSI, sırasıyla 30 ve 40 değerlerinde. Yani hafifçe aşırı satım bölgesinde.

Yukarıdaki tarafsız ortamda, Bitcoin için en azından bu gecenin ilerleyen saatlerinde haftalık mum kapanana kadar bir bekle ve gör yaklaşımı daha doğru olacak gibi. Bu kapanış fiyatı, Bitcoin’in önümüzdeki hafta nereye yönelebileceğine dair ek veriler sağlayabilir.

ethereumworldnews


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Jack Dorsey’nin Bitcoin'i DeFi sektörüne taşıyacak müthiş planı

Jack Dorsey’nin Bitcoin’i DeFi sektörüne taşıyacak müthiş planı

Analist: “Bitcoin düzeltmesi 2013 fiyat hareketine benziyor”

Analist: “Bitcoin düzeltmesi 2013 fiyat hareketine benziyor” – 2013’de ne olmuştu?