in ,

Bitcoin 10 bin doların altına düşerken BitMEX’te 120 milyon dolar likidite oldu

10 Mart Bitcoin analizi: 5 ayın en kötü performansından sonra BTC ne yapacak?
10 Mart Bitcoin analizi: 5 ayın en kötü performansından sonra BTC ne yapacak?

Haftanın başında görülen golden cross’a rağmen Bitcoin yine 10 bin doların altına düştü. Söz konusu psikolojik seviyenin bir altına bir üstüne hareket eden BTC, aynı zamanda bir tasfiye fırtınasına da yol açtı.

Yüzde 5,5’in üzerindeki hızlı fiyat düşüşü, BitMEX’in XBTUSD sözleşmelerinde 120 milyon doların tasfiye olmasına sebep oldu.

Tasfiye yaşanan long pozisyonlar arasında en dikkat çekenler, sırasıyla 10 milyon, 8,4 milyon ve 7,7 milyon dolar olarak değerlendirildi.

Toplamda 88,4 BTC’den oluşan 63 long pozisyon söz konusu. İlginç bir şekilde, düşüşten üç gün önce 34,9 BTC, 70,7 BTC ve 117,6 BTC’lik longlar tasfiye edildi.

Mevcut eğilim tasfiyelerin artacağını ortaya koyarken büyük resme bakıldığında eskiye dönüş görülüyor. Son birkaç ay içinde tasfiyeler göreceli olarak hafifletildi.

120 milyon dolarlık tasfiye, Bitcoin’in bir saatte yüzde 4’ün üzerinde bir düşüşle 9.000 dolardan 8.600 dolara düştüğünde gerçekleşti.

Aslında son iki ay içindeki tasfiyeler 2019’un ikinci yarısına kıyasla çok küçüktü.

ambcrypto

Bitcoin yeniden 10 bin doların altında: Analistler ne diyor?


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

30 Mayıs Tezos analizi: XTZ için teknik göstergeler ne söylüyor?

Tezos (XTZ) mükemmel performansını sürdürüyor

Ripple, XRP ve ETH arasında bir köprü kuracak.

Ripple, XRP ve ETH arasında bir köprü kuracak