Bir ülke daha Bitcoin yatırımcılarına idari yaptırım uyguluyor

15.000 dolar tahmini
Bitcoin'in bu hafta 15.000 doları geçebileceğine dair yapılan yorumlar artıyor

Yeni çıkan haberlere göre, Rusya parlamentosu, Bitcoin ve kripto para birimlerinin madenciliğine idari sorumluluk getirmeyi düşünüyor.

Rusya’dan Bitcoin ve kripto para madenciliğine para cezası

TASS’a verdiği röportajda, Devlet Duma Komitesi Mali Piyasa Komitesi başkanı Anatoly Aksakov, hükümetin Haziran ayının sonuna kadar dijital para madenciliği için idari sorumluluk getirebileceğini söyledi. Aksakov şunları söyledi:

Rus yasalarına aykırı olan kripto para birimli işlemlerin yasal olmadığına dikkat ediyorum. Bu, madencilik, ihracı düzenleme, tiraj yapma, bu araçlar için takas noktaları oluşturma anlamına gelir. Bu tür işlemler için para cezası şeklinde idari sorumluluk üstlenilecek. Bitcoin, Ether ve diğerleri gibi açık Blockchain’lerle oluşturulan kripto para birimlerinin gayri meşru araçlar olduğuna inanıyoruz.

Ancak Aksakov, Rusya’daki madencilik yasağına rağmen, yabancı satış ve borsa noktalarında edinilmişse Bitcoin’e (BTC) sahip olmanın mümkün olduğunu vurguladı. Ayrıca, işlemlerin hızı arttıkça Bitcoin’e olan ana ilginin tekrar ortaya çıkabileceğini belirtti.

Rusya’nın önemli Bitcoin ve kripto para tasarısı

Rusya’nın önemli kripto tasarısı olan, “Dijital Finansal Varlıklar” Mayıs 2018 yılında Rus parlamentosu tarafından onaylanmış, ancak sonradan kripto madencilik gibi önemli anahtar kavramlardan eksikliği nedneiyle ilk okuma aşamasına geri gönderildi. Rusya, o zamandan beri, kripto ile ilgili terimlerin eklenmesiyle ilgili olarak Para Aklama Mali İşlem Görev Gücü’nün (FATF) bir zorunluluğu nedeniyle kripto mevzuatının kabul edilmesini erteledi.

Haziran ayının başlarında, Rusya Federasyonu Fikri Haklar Mahkemesi başkanı ve Yüksek Tahkim Mahkemesi hakimi olan Lyudmila Novoselova da dijital varlıklar teriminin Rus Medeni Kanunu’na dahil edilmesi gerektiğini savundu.

Fxstreet

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir