in ,

Bir DeFi protokolü daha kilitli varlıklarda 1 milyar doları aşmayı başardı

Sadece 1 ayda %300 artış gösteren DeFi tokenleri nereye gidiyor? Hangi tokenler üstün performans gösteriyor?
Sadece 1 ayda %300 artış gösteren DeFi tokenleri nereye gidiyor? Hangi tokenler üstün performans gösteriyor?

Bir borç verme ve borçlanma protokolü olan Aave, kilitli toplam değeri 1 milyar dolara ulaşan ikinci merkezsiz finans (DeFi) protokolü oldu.

Gelinen bu nokta, Aave kullanıcılarının borç verme ve borçlanma amacıyla protokole 1 milyar dolar değerinde varlık yatırdığı anlamına geliyor.


Aave kısa süre önce protokolünün ikinci sürümünü duyurdu ve kullanıcıları için yerel teminatlı krediler/kredi delegasyonu, iyileştirilmiş borçlanma oranları ve borç ticareti gibi bir dizi yeni özellik hazırladı.

Aave’nin kilometre taşı, MakerDAO’nun kilitli toplam değeri 1 milyar dolara ulaşan ilk DeFi protokolü olmasından sadece üç hafta sonra gerçekleşti. Defi Pulse’a göre, şu anda yaklaşık 6 milyar dolarlık varlık DeFi protokolünde kilitli durumda.

Aave ikinci versiyonuyla DeFi alanında devrim yaratacak

Platform, bugün ayrıca ev ipoteklerini DeFi’ye getirmek için emlak tokenleştirme firması RealT ile ortaklık kuracağını açıkladı. İkinci versiyonun ayrıca akıllı sözleşme GasToken için yerel destek gibi işlem ücreti optimizasyonlarını da içereceği belirtildi.

CoinDesk tarafından bildirildiği üzere, Aave, “oluşum yönetişimi” ve Aave İyileştirme Önerileri (AIP) şeması aracılığıyla tamamen özerk ve merkezsiz bir protokole geçiş planlarını duyurdu.

Aave’nin kurucusu Stani Kulechov konuyla ilgili şunları söyledi:

V2, DeFi oluşturabilirliğini gördüklerimizin ötesine taşıyor. Örneğin, v2 bir para biriminden diğerine borcu takas etme ve krediyi iade etmeden teminat takas etme yeteneği getirecek.

theblockcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 Ağustos Ripple (XRP) fiyat analizi

15 Ağustos Ripple fiyat analizi: XRP için sıradaki durak neresi?

Bitcoin opsiyonları günlük hacmi 1 milyar doları aştı!

İki uzmandan yepyeni Bitcoin tahminleri! BTC cephesinde hava olumlu