in , ,

Binance üç yıl aradan sonra Çin’e geri döndü!

Binance üç yıl aradan sonra Çin’e geri döndü!
Binance üç yıl aradan sonra Çin’e geri döndü!

Önde gelen kripto para borsası Binance, 2017 yılında kripto ticareti faaliyetlerinin yasaklanması nedeniyle ülkeden ayrıldıktan sonra Çin’e döndü. Ancak şirketin Çin’e dönüşünün kripto para endüstrisiyle bir ilgisi olmadığı, bölgede ve dünyada Blockchain araştırma ve geliştirmesini teşvik etmek amacı taşıdıkları belirtildi.

“Binance China” bir Blockchain üssü olmayı hedefliyor

Yerel basında çıkan haberlere göre Binance resmen bir “Binance China” web sitesi açtı. Alan adı nisan ayında Shanghai Benais Bilişim Teknolojileri Ltd. Şti. adı altında “Binance.cn” olarak kaydedildi.


Shanghai Benais, 25 Şubat’ta tek hissedarı He Junxi tarafından kuruldu. Junxi ayrıca 24 Şubat’ta kurulan yeni bir şirket olan “Shanghai Bonesh Information Technology Co., Ltd.”nin de sahibi. Junxi ayrıca “Shenzhen Bernansi Teknoloji Geliştirme Co, Ltd” adlı üçüncü bir şirkete de yatırım yapıyor. İlginç bir şekilde bu üç şirketin Çince isimleri Binance’e benziyor.

Şirket teknolojinin benimsenmesinde büyük rol üstlenecek

Binance China, Blockchain teknolojisinin benimsenmesini desteklemeye odaklanan bir kuruluş olarak faaliyet gösterecek. Binance.cn sayfası, Binance China’nın lider bir Blockchain ekosistem üreticisi ve Blockchain endüstrisinde lider bir kuruluş olduğunu belirtiyor.

Binance Halkla İlişkiler Müdürü yaptığı açıklamada Binance.cn web sitesinin mart ayında yayına giren Lingang Blockchain Teknoloji ve Sanayi Araştırma Enstitüsü (Lingang Araştırma Enstitüsü) için kurulduğunu söyledi.

Lingang Araştırma Enstitüsü, amaçlarını şöyle belirtiyor:

Blockchain yeteneği için bir merkez haline gelerek yapay zeka (AI), büyük veri, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve diğerleriyle entegrasyon yoluyla Blockchain teknolojisinin uygulanmasını hızlandırmayı hedefliyoruz.

Enstitü, Blockchain yeteneğini geliştirirken ve mesleki gelişim kursları, teknik ve kurumsal beceri eğitimi ve danışmanlık hizmetleri sunacak ve akademik araştırmalar için kaynaklar sağlayacak.

Binance China’nın iş kapsamı şu anda Blockchain teknolojisi geliştirme, araştırma ve danışmanlık, Blockchain akademisi, Blockchain yetenek servisi, Binance zinciri ve Blockchain endüstrisi yatırımlarından oluşuyor.

Bu yazı ilk olarak Cryptopotato’da yayımlanmıştır.

Kripto para hackerlarının hedefi bu kez “süper bilgisayarlar”


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABD alarma geçti! Çin’in kripto para sektöründeki hakimiyeti endişe yaratıyor

ABD-Çin ticaret savaşında ikinci perde: Bitcoin fiyatı nasıl etkilenecek?

Şubat ve Haziran grafikleri arasında büyük benzerlik: "Bitcoin çökebilir!"

Bitcoin bir felakete mi hazırlanıyor? Duygu analizinden çarpıcı veriler geldi