in ,

Beklenen küresel resesyon Bitcoin için ne anlama geliyor?

Delphi'nin Bitcoin raporuna göre BTC'nin bir sonraki yönü neresi?
Delphi'nin Bitcoin raporuna göre BTC'nin bir sonraki yönü neresi?

Bitcoin yalnızca 11 yıllık bir geçmişe sahip olmasına karşın 100 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip. Performansıyla tüm dünyayı her daim şaşırtmayı başaran kripto para biriminin, böyle bir makroekonomik ortamda nasıl fiyatlandırılacağı ise merak konusu olmaya devam ediyor.

Bitcoin’in ekonomideki bir gerilemeden etkilenmemesi gerektiğini savunan pek çok kişi olsa da, önde gelen bir trader aksini düşünüyor. Söz konusu isim, S&P 500 gibi hisse senedi endekslerinde bir durgunluk ve ardından gelecek çöküşün BTC’nin düşmesine neden olabileceğini savunuyor.


Son on yılda, Bitcoin herkesi şaşırtan bir makro boğa koşusu geçirdi. Kripto para birimi bazı geri çekilmelere maruz kalırken geçtiğimiz on yıl boyunca genellikle yükselen bir görüntü çizdi.

“Krizde insanlar karınlarını doyurmaya çalışır, riskli varlıklara yatırım yapmazlar.”

Tanınmış analist CryptoBullet, bir TradingView yayınında “Bitcoin’in S&P 500’ün artan değerinden büyük ölçüde yararlandığını” savundu.

Eğer S&P yükseliyorsa bunun anlamı, insanların iyi işlere sahip oldukları ve para kazanıyor olmalarıdır. Bu durum, söz konusu kişilerin BTC gibi spekülatif bir şeye yatırım yapmasını kolaylaştırıyor.

“Resesyon yaşanırsa insanlar Bitcoin almaz, satar.”

Analiste göre eğer piyasa çökmeye başlarsa ve bu durum ekonomideki durgunluk ve daralma dönemlerine denk gelirse insanlar BTC’lerini satmaya başlayacak. Bunun sebebi ise basit: İnsanlar masalarının üstüne yemek koymak isteyecek. Dolayısıyla varlıklarını satacaklar.

Ekonomide endişeler olduğunda, herkes krizden ve işlerini kaybetmekten korkutuğunda, insanların yapmak isteyeceği son şey çılgın bir kripto para birimi üzerinde spekülasyon yapmak olur.

newsbtc

İki Bitcoin mumu arasında şaşırtan benzerlik: BTC yükselişe mi hazırlanıyor?


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Litecoin yükseltmesinin tarihi sonunda belli oldu: Ağda neler değişecek?

Litecoin yükseltmesinin tarihi sonunda belli oldu: Ağda neler değişecek?

Blockstream’in Liquid Network’ü üzerinden satılacak ilk token olan BTSE Token satışa çıkıyor