in , ,

BAT muazzam bir fiyat artışı gördü… 4 sent yeniden gelir mi?

Basic Attention Token - BAT
BAT muazzam bir fiyat artışı gördü... 4 sent yeniden gelir mi?

Basic Attention Token (BAT), yaklaşık bir haftadır devam eden düşüşün ardından dün yüzde 30’a yakın muazzam bir artış gerçekleştirdi. Böylelikle BAT, son bir haftalık kaybını tek bir günde telafi etmiş oldu. Bugün başlangıcında da yükselen Basic Attention Token, 0,4 dolar barajını aştıktan sonra dalgalı fiyat hareketleri gösterdi. Ancak son zamanlardaki dalgalı seyrine rağmen BAT, 90 günlük periyotta yaklaşık yüzde 183 oranındaki artışı ile dikkat çeken altcoinler arasında bulunuyor.

BAT, pazar değeri ile en büyük kripto paralar 23. sırada yer alıyor. Yaklaşık iki senelik bir proje olan BAT, tüm zamanların en yüksek fiyatından yüzde 61 oranında daha düşük. Kripto para projesinin şu anda 424 milyon dolar civarında bir piyasa değeri bulunuyor.

Basic Attention Token (BAT) teknik analizi

Yukarıdaki günlük BAT/USD grafiğine baktığımızda, Şubat ayının sonuna doğru, BAT/USD’nin 100 günlük hareketli ortalama seviyesinin üzerine çıktığını ve bu noktanın tetikleme seviyesi olarak çalışması ile bir yükselişe geçtiğini görüyoruz. 100 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktıktan sonra, BAT Mayıs 2019’da 0,50 dolar seviyesinde sert bir direnç ile karşılaşıncaya kadar agresif bir fiyat artış performansı sergiledi.

Daha detaylı bakarsak, BAT piyasasının 0,50 doları görmesine rağmen 0,45 dolar seviyesindeki önemli bir direnç noktasını desteğe çevirmeyi başaramadı. Durum böyle olunca BAT/USD Mayıs ayına düşüş trendi ile girdi. Mayıs başından beri fiyat hareketlerine baktığımızda tokende yaklaşık yüzde 36 oranında bir kayıp meydana geldiğini gördük. Ancak, piyasanın 0,27 dolar civarında destek bulması ve bu destek noktasının 100 günlük hareketli ortalama seviyesine denk gelmesi ile hızlı bir yükseliş görüldü. Büyük ölçüde toparlanmayı başaran BAT, bugün ise dalgalı bir seyir izliyor. Ve şu an 0,3650 seviyelerinden işlem görüyor.

Mevcut kısa vadeli eğilim nedir?

BAT/USD için mevcut kısa vadeli eğilim şu anda nötr. BAT fiyatı, 100 günlük hareketli ortalamanın altına düşecek olsaydı düşüş trendinin devamından söz edebilirdik. BAT pazarının yükselişe geçmesi için, BAT/USD’nin 0,45 dolar seviyesini kırıp kendisine destek yaptığını görmemiz gerekir.

Eğer alıcılar BAT/USD’nin daha da yükselmesine neden olursa, mevcut piyasa fiyatının hemen üzerindeki direnç noktaları sırasıyla; 0,3874, 0,4129, 0,4543 dolar olarak tespit edildi.

Satıcılar pazar kontrolünü yeniden kazanırsa ne olur?

Alternatif olarak, satıcılar yeniden piyasayı bir kez daha aşağıya itmeye başlarlarsa, günlük pivot seviyesi olarak tespit ettiğimiz 0,3460 dolar ilk destek noktası olacakken ardından 50 günlük hareketli ortalama (0,33 dolar) ikinci destek noktası olarak devreye girebilir. Bu noktalar kırılırsa BAT, 100 günlük hareketli ortalama seviyesine kadar hareket edebilir.

Teknik göstergeler BAT için ne gösteriyor?

RSI son zamanlarda hızla yükseldi ve önceki satış baskısının azaldığını göstererek bugün 50 seviyesinin üzerinde seyrediyor. Yükselişin devamı için RSI’nın 50 seviyesinin üzerinde kalması oldukça önemli.

Ayrıca, Stokastik RSI aşırı satım bölgesinde dik bir açı ile kuzeye yönelmiş durumda olup, alım işlemleri için tetikleyici bir sinyal olarak dikkat çekiyor.

Basic Attention Token’de görülen dünkü yükseliş performansı, önümüzdeki birkaç gün içinde devam edebilir. Ve bu yükseliş momentumu BAT’ı 0,40 dolar seviyesine çıkarabilir. Son 3 ayda muazzam bir yükseliş yaşayan BAT, bunu önümüzdeki aylarda da devam ettirebilecek potansiyele sahip gibi gözüküyor.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Pentagon'a teknoloji tedarik eden bir şirket, kripto para uzmanları arıyor.

Pomp: “ABD Bitcoin’i yasaklarsa bu BTC adaptasyonunu artırır”

Öngörüleri tutan analistten yeni bir Bitcoin tahmini geldi

Büyük parabolik rallide Bitcoin 7.000 dolar kapısında… Sırada 8.000 dolar mı var?