in ,

Analistler uyarıyor: Bitcoin fiyatı gizli düşüşün sinyalini verdi!

Analistler uyarıyor: Bitcoin fiyatı gizli düşüşün sinyalini verdi!
Analistler uyarıyor: Bitcoin fiyatı gizli düşüşün sinyalini verdi!

Bitcoin fiyatı, eğilimini belirlemek için bir dar aralıkta konsolidasyona giriyor ve kripto topluluğu, lider kripto paranın bir sonraki hamlesini yapmasını ve önümüzdeki yıl için eğilimini belirlemesini bekliyor. Boğalar fiyatı yeni seviyelere çekemedi, ancak ayılar Bitcoin’i 9.000 dolarlık düşük aralıkta destekleme konusunda eşit derecede başarısız oldu. Ancak bazı analistlere göre, şimdi Bitcoin’in günlük grafiğinde gizli bir düşüş sinyali ortaya çıktı ve bu durum ayıların kısa vadede savaşı kazanabileceğini gösterebilir.

Bitcoin fiyatı günlük grafiklerde “gizli düşüş eğilimi”nin sinyalini verdi

Kripto analistleri ve Bitcoin yatırımcıları, trend değişikliklerini tespit etmelerine veya gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmelerine yardımcı olması için sıklıkla ayrıntılı teknik analizler yapar. Grafikler üzerinde çizgiler ve şekiller çizmenin yanı sıra, bu analistler genellikle bir ticaret stratejisinin belirlenmesinde yardımcı olan yardımcı göstergelerden de faydalanırlar. En popüler göstergelerden biri Göreceli Güç Endeksi’dir.

Şimdi bu gösterge Bitcoin için, önümüzdeki günlerde daha aşağı yönlü bir hareketin beklenebileceğini düşündüren “gizli bir düşüş eğilimi”nin sinyalini veriyor. Gizli düşüş eğilimi, Göreceli Güç Endeksi yeni bir değer elde ettiğinde, fiyat bunu yapamadığında ortaya çıkar. Bu, fiyat hareketinin RSI tarafından belirtilen satın alma baskısını doğru şekilde yansıtmadığını ve ayıların fiyat hareketi üzerinde kontrol sahibi olduğunu gösteriyor. RSI sapmaları kripto analistinin potansiyel trend değişikliklerini belirlemede en popüler araçları arasındadır ve taban ve tavan fiyatını tahmin etmek için kullanılabilir.

Analistler uyarıyor: Hedeflerin 7.000 dolar civarında bir yerde olması bekleniyor

Analistler yatırımcıların ticarete başlamadan önce genel analiz ve fiyat hareketlerine bakarken bunları akıllarında tutmaları gerektiğini söylüyor. Kripto analistleri, Bitcoin fiyatının ne kadar alım satım biçiminde olduğu konusunda farklı görüşlere sahip. Bazıları bu gizli sinyalin bir boğa bayrağı, simetrik üçgen veya hatta inen bir üçgen olduğunu söylüyor ve her biri farklı bir ralli senaryosu öneriyor. Eğer RSI’nın gizli düşüşü gerçekleşirse analistlere göre, Bitcoin fiyatının içinde bulunduğu çok aylı yapıdan düşmesi bekleniyor. Bu yapılara dayanan hedeflerin 7.000 dolar civarında bir yerde olması bekleniyor.

Böyle bir hedefe ulaşmadan önce, ayılar Bitcoin fiyatlarını 10 bin doların altına düşürmek zorunda kalacak. Alıcının 8.500 dolar seviyesindeki düşüşü satın almak için bekledikleri söyleniyor, bu nedenle düşüş sapması ortadan kalksa ve yukarıda belirtilen fiyat desteklerinin her biri kırılsa bile, Bitcoin fiyatı hala yüksek seviyeli ayı hedeflerinin bazılarına ulaşamayabilir. Boğa piyasası, Bitcoin fiyatındaki her düşüşün boğalar tarafından sert bir şekilde satın alındığını kanıtladı.

Newsbtc

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Binance’den kritik Ripple hamlesi! XRP fiyatı yükselebilir

Binance’den kritik Ripple hamlesi! XRP fiyatı yükselebilir

Çin bitcoin

Çin gibi büyük ve dijitalleşmiş bir ekonomi neden dijital para birimi çıkarıyor?