in , ,

Analistler 2021 bitmeden başka bir DeFi patlaması bekliyor

Analistler 2021 bitmeden başka bir DeFi patlaması bekliyor
Analistler 2021 bitmeden başka bir DeFi patlaması bekliyor

Kripto Para Haber – Analistler, Merkezsiz Finans (DeFi) token fiyatlarında başka bir artış bekliyorlar. Toplam kilitlenmiş değer (TVL) platformundaki son artış, önümüzdeki birkaç ay içinde DeFi tokenleri için güçlü ve istikrarlı bir seyre işaret ediyor olabilir.

Detaylı olarak bakıldığında, DeFi’deki en iyi 20 platformdan TVL’nin büyümesi yüzdesel olarak geçen haftaya göre önemli bri artış kaydetti. DeFi’de kilitli toplam değer (TVL) açısından bakıldığında tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) 154.91 milyar dolar olarak belirlendi.


Dikkat çekici bir şekilde, Temmuz 2020’de TVL’nin en yüksek değeri 3 milyar dolardı. Şu an, Temmuz 2021 itibariyle, TVL için ATH, 111,04 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Bu muazzam yükseliş, kesinlikle önemli ve ulaşışması kolay olmayan bir seviye. Analistler ise bunun sadece başlangıç ​​olduğuna inanıyor.

Şu anda trader’lar, DeFi tokenlerine yatırım için bu eğilimi yakından takip ediyor. Aslında, pek çok gelecek vaat eden protokol tokenleri şu anda yükselişte. Bunlar arasında en göze çarpanları XVS, RSR, LUNA, KAVA ve AMP. Spesifik olarak bakarsak LUNA ve AMP sırasıyla %83 ve %64 arttı.

Bu, çoğu deneyimli trader için sürpriz olarak kabul edilmiyor. Altcoin’lerin Bitcoin (BTC) fiyatıyla birlikte düşmesi ve yükselmesi gibi, DeFi tokenleri de aynı yolu izliyor gibi görünüyor. Ama genel olarak bakıldığında DeFi platformları, kripto sektörünün büyümesindeki itici güçlerden biri olmaya devam ediyor.

Aynı şekilde, DeFi sektörünü yükselten Uniswap (UNI), Aave (AAVE) ve SushiSwap (SUSHI) gibi platformlar bunun en iyi örneği. Bu platfromlar, 2021 boyunca kripto endüstrisini oldukça sağlam şekilde desteklediler.

Bunun sonucu olarak platformlar, mevcut yükselen modellerden de büyük kazanç sağlıyor. Özellikle Uniswap’ın fiyatı %17,8 arttı. Bu arada, SushiSwap fiyatı %21.5 arttı. Bu artış 21 Temmuz ile 27 Temmuz arasında gerçekleşti. Ayrıca, kullanıcı etkinliği de yükselişin devam edebileceği şeklinde ilerliyor.

coinquora


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sıcak gelişme: Ripple Japonya'da havale sistemi ODL hizmetini başlatıyor

Sıcak gelişme: Ripple Japonya’da havale sistemi ODL hizmetini başlatıyor

Coca-Cola ilk NFT'sini piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Coca-Cola ilk NFT’sini piyasaya sürmeye hazırlanıyor