in ,

Analist uyardı: Ripple IPO’su sanıldığı kadar iyi bir gelişme olmayabilir

Ripple cephesinde hareketlilik: 25 milyon XRP transfer edildi!
Ripple cephesinde hareketlilik: 25 milyon XRP transfer edildi!

Geçen hafta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu 2020’de ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin yeni sınır ötesi ödeme sistemlerinin geliştirilmesine olan güveni dile getirmişti. Mnuchin’in açıklaması sonrası konuşan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, bunun şirket lehine olumlu olabileceğini söylemişti ve 12 ay içerisinde bir IPO gerçekleştirme ihtimalleri olduğunu ifade etmişti.

Ripple geçmişte XRP tabanlı ödeme çözümlerinin yanı sıra Blockchain destekli ödemeler üzerinde aktif olarak çalışıyordu. Dolayısıyla, hükümetten bu konuda yapılacak herhangi bir olumlu hareket Ripple için faydalı olabilir. Ancak Garlinghouse’un iyimserliği burada bitmiyor.


Ripple 12 ay içinde IPO yapabilir

Bir başka açıklamada, Ripple CEO’su bir dizi kripto şirketinin bu yıl halka açılacağını ve Ripple’ın bunlardan biri olabileceğini söyledi.

Önümüzdeki 12 ay içinde kripto/Blockchain alanında IPO’lar göreceksiniz. Biz ilk veya son olmayacağız ama lider tarafta olmamızı bekliyorum. Bu şirketimiz için doğal bir evrim.

Ripple’ın halka açılmasıyla ilgili bu haber kripto para dünyasında büyük yankı buldu. Ancak uzmanlar, XRP topluluğunun Ripple’ın halka arz planlarına tepkisini tahmin etmenin zor olduğu konusunda uyardılar.

ABD Hazine Bakanı’ndan Ripple’ı (XRP) ilgilendirebilecek kritik açıklama

IPO, XRP fiyatı için çok iyi olmayabilir

Boom Bust’tan analist Christy Ai, şirketin halka arz planlarının XRP fiyatına zararlı olabileceğini düşünüyor:

Şu anda, XRP sahiplerinin yarısı onu gerçek fayda için kullanmıyor, bir yatırım gibi tutuyor. 3 dolarken de böyleydi ve bu değer bir hizmet tokeni olarak 0,22 dolar değerinde değil. Bu yüzden, faydalı bir amacı olmasına rağmen büyük bir devalüasyon görmemiz bekleniyor.

Analist, Ripple’ın halka açılması ve hisselerini listelemesi ile XRP yatırımcılarının, XRP tokenlerinin spekülatif doğasını olumsuz etkileyeceği için üzüleceğini de sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz yıl Ripple, topladığı 200 milyon dolarlık fonu küresel ofisler açmak ve daha fazla yetenek kazanmak için kullanacağını açıklamıştı. Ripple ayrıca, dünyanın diğer bölgelerindeki XRP ödeme ağını genişletmeyi planladığını da belirtti.

coinspeaker


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blockchain.com kullanıcılarının kripto para ile USD kredi almalarını sağlayan özelliğini tanıttı

Blockchain.com borsasından Türk bankalarıyla iş birliği: TL işlemleri başladı

Ocak ayında görülen Bitcoin fraktalı yeniden açığa çıktı: BTC için hedef 9k!

Son ralliyi doğru tahmin eden iki analistten yeni Bitcoin tahmini