in , ,

Altcoin sezonu geri mi geldi? Varlıkların BTC karşısındaki değer artışları dikkat çekiyor

Silikon Vadisi devinden bomba kripto para yatırımı! ETH olumlu etkilenebilir
Silikon Vadisi devinden bomba kripto para yatırımı! ETH olumlu etkilenebilir

Çok beklenen Altcoin sezonu sonunda başladı mı? Bitcoin’in Mayıs ayında büyük bir atılım yaparak 8.000 dolar direncini de kırmasıyla boğa piyasası görünümü artık iyiden iyiye kabul gördü. Şimdi ise BTC’nin bu hamlesinin ardından altcoinler sahneyi almak için hazırlanıyor gibi. Zira neredeyse tüm önemli altcoinler ve tokenler BTC karşısında değer kazanmaya başladı. Bugün göz önündeki altcoin ise hem dolara karşı hemde BTC’ye karşı yüzde 20 oranında değer kazan Tezos (XTZ) oluyor.

Altcoin pazarları Bitcoin’e karşı değer kazanmaya başladı

Fakat genel olarak baktığımızda ise coinlerin çoğu henüz BTC’ye karşı toparlanma konusunda belirsizliklerini sürdürüyorlar ve fiyatlar hala son zamanların en düşük seviyelerine yakın seyrediyor. Buna göre Ethereum (ETH) hala 0,03 BTC’nin altında ve Bitcoin Cash (BCH) lider kripto para karşısında düşüş eğilimini sürdürüyor.

BTC’nin Pazar payı, tüm pazar sermayesinin yaklaşık yüzde 58’ini oluşturuyor. Lider kripto paranın dolar karşısındaki değeri 2019’un başından bu yana neredeyse iki katına çıktı. Ancak bazı altcoinler daha da iyi bir performans sergiledi. Örneğin Litecoin (LTC) Aralık 2018’de yaklaşık 22 dolarda dip yapmasının ardından yaşanan bu son ralli ile birlikte 90 dolara yükseldi.

LTC ve ETH altcoinlere liderlik ediyor

LTC’nin yükselişinin sebeplerinden biri, doğrudan dolar cinsinden işlem yapmaya izin veren bir stabil coin bileşeninin varlığı olduğu düşünülüyor. Çoğu altcoin, BTC fiyatlarına karşı doğrudan spekülasyona maruz kalıyorlar. Duruma LTC özelinde bakarsak 2019 yılı genelinde artan aktivite ve ilgi gördüğü açıkça görülüyor.

Ethereum (ETH) ise son 24 saatte 1,3 milyar dolar ile en büyük doğrudan Tether akışını (USDT) görüyor. 200 dolarlık psikolojik değerini bir haftadır alamayan ETH, şu an 230 dolarlık bir dolara kadar yükseldi.

Çarşamba günü görülen altcoin rallisi, Binance’ın planlı bakım için ticaretini dondurmasına rağmen devam ettiği görülüyor.

Binance’ın günün önemli bir bölümünde kapalı olması bekleniyor.

BTC’ye karşı yapılan altcoin yükselişleri geçmiş dönemlerde daha belirgin seviyelere ulaşmıştı. Ancak şu an varlıklar itibar kazanmış ve tüm altcoinler BTC ile aynı yönde hareket etmeyip ayrışan hareketler göstermeye başladığı görülüyor.

Geçtiğimiz gün, tüm pazar BTC ticaretinin önderliğindeki yüksek bir hacim kaydetti. 24 saatlik ortalama işlem hacmi 103 milyar doları buldu. Ticaret faaliyeti Aralık 2017 yükselişine kıyasla çok daha yüksek ve uzun bir ayı piyasasının ardından, BTC’nin ve bazı önde gelen altcoinlerin genel kabul görmesi için daha elverişli koşullar bulunuyor.

cryptovest

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
kripto borsasi

Ocak ayında hacklenmişti… O kripto borsası şimdi tasfiye işlemlerini başlatıyor

Bitcoin ve Ethereum arasındaki korelasyon zirveye yaklaştı

Ethereum’da 11 ay sonra bir ilk! Peki fiyat artışı devam edecek mi?