in ,

ABD ele geçirilen kriptoyu işlemek için Anchorage Digital ile anlaştı

ABD ele geçirilen kriptoyu işlemek için Anchorage Digital ile anlaştı
ABD ele geçirilen kriptoyu işlemek için Anchorage Digital ile anlaştı

Kripto Para Haber – ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) bünyesindeki bir büro olan Amerika Birleşik Devletleri Marshals Service (USMS) tarafından kolluk kuvvetleri tarafından el konulan kripto varlıklarını ele almak için kripto para birimi sorumlusu Anchorage Digital ile anlaşıldı. USMS, bir suçun işlenmesinde kullanılan nakit, gayrimenkul, sanat ve diğer varlıklara el koymakla görevli devlet birimi.

ABD USMS aracılığıyla suç faaliyetlerinde kullanılan kripto varlıklarına el koyuyor

USMS, bir suçun işlenmesinde kullanılan nakit, gayrimenkul, sanat ve diğer varlıklara el koymaktan sorumlu devlet birimi konumunda. Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin artan popülaritesiyle beraber suç faaliyetlerinde de kullanımı artış gösterdi. 2019’da USMS, ele geçirilen kripto varlıkları değerlendirebilmek için bir şirket ile iş birliği uğraşına girişti. Duyuru, kripto için ilk sözleşmeli banka olan Anchorage Digital’in USMS’nin ortağı olarak seçildiğini belirtmekte. San Francisco merkezli firma, USMS’ye saklama, tasfiye, denetim uyumluluğu, Blockchain çatallarının yönetimi, cüzdan oluşturma, token varlıklarının coin varlıklarına dönüştürülmesi ve müsadere gibi bir dizi kripto para birimi hizmeti sağlayacağını söyledi.


Yetkililer suç faaliyetlerinde kripto kullanımının artmasından endişe duyuyorlar

Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerdeki yetkililer, kripto para birimlerinin suç faaliyetlerinde kullanıldığına dair endişelerini dile getirdiler. Haziran ayında DOJ, o sırada 2,3 milyon dolar değerinde 63,7 BTC’ye el koyduğunu açıkladı. Kripto fonlarının, Colonial Pipeline hack olayının arkasındaki DarkSide grubunun üyelerine yapılan bir fidye ödemesinin geliri olduğu iddia ediliyor. Yerel düzenleyiciler, özellikle kara para aklama ve terör finansmanı olmak üzere suç faaliyetlerinde kripto kullanımının artmasıyla ilgili endişelerini dile getirdiler.

chaintimes


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ripple ikinci çeyrek raporunu paylaştı: XRP işlem hacmi iki katına fırladı!

Ripple ikinci çeyrek raporunu paylaştı: XRP işlem hacmi iki katına fırladı!

Polkadot fiyat analizi: Dik yükselen DOT 17 doları geçebilecek mi?

Polkadot fiyat analizi: Dik yükselen DOT 17 doları geçebilecek mi?