in ,

6 Ağustos Bitcoin fiyat analizi: BTC yükselmeye devam edecek mi?

16 Ağustos Bitcoin fiyat analizi: Düşüş ihtimali kuvvetlenmeye başladı
16 Ağustos Bitcoin fiyat analizi: Düşüş ihtimali kuvvetlenmeye başladı

Son dönemde etkileyici bir performans gösteren Bitcoin boğaları yorulmuş gibi görülebilir ancak uzmanlara göre 12.000 doları aşmak için hazırlanıyorlar. BTC bugün 11.743 dolar seviyesinde bulunan 0,786 Fibonacci seviyesiyle flört halinde.


Boğa koşusunun yakıtı bitmiş gibi görünse de, daha düşük zirve paternleri, boğaların daha fazla BTC/USD çifti almak için dipleri kullandığının bir işareti olabilir. Günlük grafiklerde, makro faktörler hâlâ aktif görünüyor. Balina manipülasyon modeli de tamamlandı. Sonrasında ise boğalar ve ayılar arasında bir mücadele gösteren yatay bir desen ortaya çıktı.

10.500 dolar Bitcoin fiyatı için korunması gereken bir seviye

Bitcoin fiyatının önemli bir süre için 0.786 Fib seviyesinde kalması, fiyatın bir sonraki hamlesinden önce konsolide olduğu anlamına gelebilir. Bunun olabilmesi için boğaların kısa vadede istikrarlı bir alım dönemine girmesi gerekiyor. Ayrıca BTC/USD fiyatını 10.500 dolar seviyesindeki önemli desteğin altına düşmekten de korumalılar.

Teknik olarak, 12.000 doların üzerindeki bir günlük kapanış, Bitcoin fiyatının daha da yükselmesinin önünü açacaktır. Ayıların güç kazanması halinde ise ilk savunma hattı 11.175 dolarlık destek olacaktır. Sonraki 0.382 Fib, bir sonraki desteği işaret ediyor ve boğalardan daha fazla satın alma ilgisi çekebilir.

Saatlik grafik yükselişe yönelik iyi sinyaller vermiyor. Ancak 4 saatlik grafik aynı anda birçok yükseliş işareti gösteriyor. MACD, parabolik SAR, RSI ve hatta hacim de yükseliş tepkisi gösteriyor. Kısa vadeli eğilim olumlu bir noktaya ilerliyor.

Ünlü yatırımcı Alan Masters, fiyatın EMA 10 veya 50 günlük çizgiler etrafında durabileceğini belirtti. Satın alma hacmindeki artış, bir sonraki rallinin boğalar tarafından kontrol edilmesi için tetikleyici olabilir. Hareketli ortalamalar yukarı doğru eğimli. RSI’da oldukça fazla yer var ve kısa vadede başka bir ralli ortaya çıkabilir.

Bu arada bugünkü Ripple (XRP) fiyat analizimizi de buradan okuyabilirsiniz.

cryptopolitan


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

NBA yıldızlarından ünlü kripto para şirketine milyon dolarlık yatırım!

NBA yıldızlarından ünlü kripto para şirketine milyon dolarlık yatırım!

Circle ve BCB arasında dev ortaklık...

Küresel dijital varlık şirketi BCB ile Circle arasında dev ortaklık