in , , ,

30 Kasım Bitcoin fiyat analizi

Bitcoin 10.000 doları kırabilecek mi? Araştırma firması rapor yayımladı
Bitcoin 10.000 doları kırabilecek mi? Araştırma firması rapor yayımladı

Bitcoin fiyatı dün dolar karşısında yaklaşık yüzde 4 oranında değer kazanarak 7.870 dolarda zirve yaparken kapanış 7.749 dolar civarında gerçekleştirdi. Bu hamle Bitcoin’i yükseliş yolunda bir kademe daha artırdı.

Bitcoin fiyat analizi

BTC, 7.870 dolarda zirve gördükten sonra 7.420 dolar bandına kadar geriledi. Ancak bu noktada bulduğu yüksek miktarlı alışlar ile hızlıca toparlandı. Bitcoin’in son dip ve zirve rakamları referans alınarak ölçüldüğünde ortalama 7.680 dolara kadar gerçekleşen kısa düzeltmenin Fib 0,382 seviyesine denk geldiği görülecektir. Bu değer, kısıtlı düzeltmeyi ifade ederken kısa vadede yükselişin devam edebileceği yönündeki en önemli sinyallerden biridir.


Ancak mevcut durumda 7.690 dolar Bitcoin için önemli bir destek noktası olarak gündemini koruyor. Bu seviyenin altında bir 4 saatlik kapanış düzeltmenin devam edilme ihtimalini kuvvetlendirecekken 7.500 dolar bandına doğru bir gerileme yaşanabilir. Bu fiyat ayrıca dün 4 saatlik görünümde Bollinger üst bandından seken Bitcoin için orta banda denk geliyor.

Diğer yandan Bitcoin’in kısa vadeli direnç noktası, 7.750 doların üzerinde 4 saatlik kapanış yapması durumunda paritenin 7.800 dolar bandına yerleşme ihtimali bulunuyor.

Bitcoin için önemli teknik göstergeler

Önemli teknik göstergelere baktığımızda 4 saatlik görünümde RSI, 62 seviyesinde olumlu bir görünüm verirken, Stokastik RSI, mevcut durumun aşırı alım koşullarında olduğunu gösteriyor. ADX indikatörüne göre ise trend, kısa vadede yükseliş yönlü olup bir miktar güç kaybı olduğunu gösteriyor.

BTC/USD günlük destek direnç seviyeleri

BTC/USD paritesinde dün oluşan fiyatlara göre bugün için hesapladığımız destek ve direnç seviyeleri şu şekilde:

3. direnç 8135,00
2.direnç 7960,04
1.direnç 7851,96
pivot 7677,00
1.destek 7502,04
2. destek 7393,96
3.destek 7219,00

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Silk Road kurucusundan “akıllara zarar” Bitcoin tahmini!

Bitcoin bu istatistiğe erişirse “mega boğa koşusu” gelebilir!

Ripple fiyat analizi: XRP için detaylı teknik görünüm ve beklenen seviyeler

XRP ve Ripple ana akımda övgü toplamaya başladı