3 Ocak Bitcoin fiyat analizi: BTC düzeltme ile yeniden 4.000 doların altında

3 Ocak Bitcoin
3 Ocak Bitcoin fiyat analizi: BTC düzeltme ile yeniden 4.000 doların altında

3 Ocak Bitcoin fiyatı ile ilgili kritik noktaları şu şekilde belirledik:

  • Dün 4 saatlikte 100 hareketli ortalamaya tutunmayı başaran Bitcoin 4.085 dolara kadar yükseldi.
  • Yeni güne düzeltme ile başlayan Bitcoin ardından yeniden 4.000 doların altına sarktı.
  • Düzeltme hareketinde 3.945 dolar kritik bir destek noktası olarak duruyor.

3 Ocak Bitcoin fiyat hareketleri

Bitcoin dün yaşanan yükseliş hareketinde yükselişin devamı için kırması gereken kısa vadeli direnç seviyesi olan 4.050 dolar seviyesini bir ara geçse de bu seviyenin üzerinde bir 4 saatlik kapanış gerçekleştiremedi.

Ardından gelen satış baskısı ile yeniden 4.000 doların altına sarkan Bitcoin’in sabah saatlerinde son yükselişin düzeltme hareketi içinde olduğunu görüyoruz. Bu düzeltme hareketinin ise 3.945 dolar seviyesine kadar devam etmesi olağan karşılanabilirken bu seviyenin altına bir sarkma düzeltmenin derinleşmesine neden olacaktır.

Son düşük ve yüksek seviyeler referans alınarak belirlenen Fibonacci seviyelerine göre son tahlilde 3.945 dolar ve 3.900 doların Bitcoin’in yön tayini konusunda önemli bir alan olduğu görülüyor. Bitcoin bugün ve yarın ki hareketlerde bu alanı iyi savunabilirse yine bu seviyelerden bulacağı yeni alıcılarla bu sefer ki yükseliş hareketinde 4.100 dolar seviyesini kazanabilir.

Aksi durumda ise bu alanın aşağı yönlü kırılması ilk etapta 3.800 dolara kadar düşmesine neden olabilir. Önemli teknik göstergeler ise düzeltme hareketini yansıtırken kritik bölgelerdeki konumlarının dikkatle takip edilmesinde fayda var.

Bitcoin için önemli teknik göstergeler

4 saatlik BTC/USD grafiğinde;

  • MACD, pozitif bölgede olmasına karşın yönünü aşağı çevirmiş durumda
  • Stokastik RSI, aşırı alım bölgesinde yatayda seyrediyor. Bu aşırı alım yapıldığı algısı satışları tetikleyebilir.
  • RSI 50 seviyesinin üzerinde fakat yönünü aşağı çevirmiş durumda

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir