in , , ,

29 Kasım Bitcoin fiyat analizi: BTC/USD için önemli seviyeler

Bitcoin satmak için iyi bir zaman mı? Bu 4 işarete dikkat edin!
Bitcoin satmak için iyi bir zaman mı? Bu 4 işarete dikkat edin!

Bitcoin fiyatı dün yukarı yönlü bir hamle yaparak 7.660 dolar seviyesine kadar yükseldi. Ardından gelen düzeltmeyle 7.365 dolar seviyesine kadar gerileyen BTC/USD paritesi, düzeltme hareketinin yükseliş trendinin devamı adına önemli bir seviyede destek bulduğunu gördük.


Bitcoin fiyat analizi

Dün BTC/USD paritesinde görülen volatil hareketlerin saatlik görünümde Bollinger bantları sınırında gerçekleşmesi dikkat çekiciydi. Buna göre Bollinger kanalı, yatay hareketi temsil etmesi sonrası parite, 7.450 dolar olan Bollinger alt bandından 7.600 dolar seviyelerinde olan üst banda kadar hareket etti. Ardından gelen düzeltme hareketi ise 7.360 dolar seviyelerindeki Bollinger alt bandına kadar oldu.

Aynı zamanda dünkü düzeltme hareketi, son dip (6.831 dolar) ve son zirve seviyesi (7.667 dolar) fiyatları referans alınarak oluşturulan Fibonacci düzeltme seviyelerine göre Fib 0,382 desteğinde son buldu. Bu tarz kısıtlı geri düzeltmeler bir yükseliş algısı için son derece elverişlidir.

Saatlik görünümde kısa vadeli yükseliş trendinin etkisi ortaya çıkmaya başlarken 4 saatlik görünümde de yükseliş trendinin yavaş yavaş güçlendiği gözlemleniyor.

BTC/USD önemli teknik göstergeler

4 saatlik BTC/USD grafiğinde önemli teknik göstergelere baktığımızda RSI’ın 50 seviyesinin üzerine pozitif olduğunu, Stokastik RSI’nın ise aşırı alım bölgesinde yatayda seyrettiğini görüyoruz. MACD ise pozitif bölgede henüz düşük seyrediyor.

Trend gücünü ölçen bir diğer gösterge ADX ise yükseliş yönlü olmasına karşın henüz sağlam bir trend gücüne işaret etmiyor.

Bitcoin günlük destek direnç seviyeleri

Dün oluşan fiyat hareketlerine göre gün içi destek ve direnç seviyelerini şu şekilde belirledik.

3. direnç 7780,67
2.direnç 7667,21
1.direnç 7597,12
pivot 7483,67
1.destek 7370,21
2. destek 7300,12
3.destek 7186,67

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araştırmalara göre çoğu kripto para borsası zayıf bir KYC politikasına sahip.

Rapor: En büyük borsaların çoğu zayıf KYC politikaları uyguluyor

Yeni AB yasası: Bankalar 2020'den itibaren Bitcoin tutup satabilecekler

Yeni AB yasası: Bankalar 2020’den itibaren Bitcoin tutup satabilecekler