in , ,

26 Mayıs Bitcoin analizi: BTC için beklenen seviyeler, destek ve direnç noktaları ve çok daha fazlası

26 Mayıs Bitcoin analizi: BTC için beklenen seviyeler, destek ve direnç noktaları ve çok daha fazlası
26 Mayıs Bitcoin analizi: BTC için beklenen seviyeler, destek ve direnç noktaları ve çok daha fazlası

Geçen hafta 10.000 dolar seviyesiyle savaşan Bitcoin sürpriz bir hamleyle 9.000 doların altına düştü. Peki bu hafta neler bekleniyor? Cryptopotato analistleri tarafından hazırlanan 26 Mayıs Bitcoin analizi size bu sorunun cevabını verebilir.

Son 1 hafta BTC cephesinde yaşananlar

Bir hafta önce 10.000 dolarlık kritik barajı aşan Bitcoin, yükselen trend çizgisinin de bulunduğu 9.200-9.300 dolar aralığındaki destek bölgesine dönmüştü. Bu çizginin başlangıcı 12 Mart’taki fiyat çöküşüne dayanıyor.


Pazar günü ise 9.200-9.300 dolar aralığındaki desteğini de kaybeden BTC 8.650 dolara dek geriledi. Artık 8.800-9.000 dolar bölgesinin güçlü bir direnç alanı olduğunu söylememiz mümkün. Bu bölge aynı zamanda kısa vadeli bir birikim bölgesi.

26 Mayıs Bitcoin analizi: Teknik göstergeler ne söylüyor?

Bu haberin yazıldığı esnada Bitcoin fiyatı 8.800 ila 9.000 dolar aralığındaki bölgede işlem görüyor. Bir sonraki yönün tayin edilmesi için yeni bir kopma bekleniyor. Bu kararsızlık günlük grafikteki RSI tarafından da gösteriliyor. Kritik 50 seviyesinden ayrıldıktan sonra RSI her seferinde ret yedi. Aynı BTC için 9.000 doların sürekli reddedilmesi gibi…

Bir sonraki gösterge ise işlem hacmi. Son iki haftadır hacim düşüyor. Bir sonraki yöne sadece gerçek hacim göründüğünde karar verilebilir.

Boğaların piyasayı kontrol ettiğini söylememiz için RSI’yı 50’nin üzerinde görmemiz, fiyatın 9 bin doları aşması ve yüksek hacim izlememiz şart.

Beklenen kritik seviyeler

Yukarı yönlü bir kopma durumunda bir sonraki önemli direnç, geçen hafta sonu boyunca kırılamayan 9.200 – 9.300 dolarlık bölge.

Bu kopma aşağı yönlü gerçekleşirse e 8.800 dolar kırılırsa ilk destek seviyesi 8.600 dolar. Ardından 8.400-8.450 dolar bölgesi geliyor. Düşüş derinlik kazanırsa 50 günlük hareketli ortalama (8.280 dolar) ve 8.000-8.200 dolarlık (Mayıs ayının dibi) yatay destek yer alıyor.

  • Toplam Piyasa Değeri: 249,7 milyar dolar
  • Bitcoin Piyasa Değeri: 164 milyar dolar
  • BTC Egemenlik Endeksi: %65,6

4 saatlik Bitcoin grafiği

1 günlük Bitcoin grafiği

Bu yazı ilk olarak Cryptopotato’da yayımlanmıştır.

Uzman dijital varlık yöneticisi: “Bitcoin yakında ‘dik’ yükselecek!”


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

26 Mayıs Ripple analizi: XRP momentum kazanabilecek mi?

26 Mayıs Ripple analizi: XRP momentum kazanabilecek mi?

Balinalardan dev Ethereum hareketi – neler oluyor?

Bitcoin balinalarının sayısında kritik artış! Fiyatı yükseltebilir mi?