in , ,

23 Mayıs Bitcoin analizi: BTC için sıradaki hamle ne?

23 Mayıs Bitcoin analizi: BTC için sıradaki hamle ne?
23 Mayıs Bitcoin analizi: BTC için sıradaki hamle ne?

Bu yıl hangi alana yatırım yaparlarsa yapsınlar, tüm yatırımcılar için adeta bir sabır testi gibi geçiyor. Çoğu varlık hayli kötü günler geçirirken piyasa boğaları tüm baskılara dayanmaya çalışıyor. Buna rağmen düşüş hissiyatı piyasalardan ayrılmıyor ve bu kaos volatiliteye sebep oluyor. Bitcoin ve kripto para birimleri de bu kaostan nasibini aldı.

Bitcoin yatırımcıları korkuyor: Hodl yapanlar arttı

Birkaç gün önce, Bitcoin fiyatı 9.800 doların üzerindeydi ve genel hissiyat beş haneli psikolojik barajın artık kırılacağı yönündeydi. Ancak BTC herkesi hayal kırıklığına uğrattı. Piyasanın şu anki tuhaf gidişatı Bitcoin yatırımcılarının büyük hamleler yapmasını engelliyor ve korkan kullanıcılar hodl yapıyor.

Borsa devi Kraken’in iş geliştirme direktörü Dan Held, benzer bir düşünceyi paylaştığı bir tweet attı:

Bitcoin boğalarının 10 bin dolardan uzak durduğunu fark eden uzmanlar trendin tersine dönmesinden şüpheleniyor. Sektörün tanınmış isimlerinden Josh Rager, mevcut fiyat eğilimi hakkındaki görüşünü bir video aracılığıyla paylaştı.

Halving iyi bir performansın kapılarını açtı

Uzun vadeli perspektif durgunluğa eğimli olsa da kısa vadede halving’den ötürü biraz yükseliş bekleniyor. Halving’den hemen sonra fiyat yukarı yönlü kırılmalar gördü. Burada güçlü satın alma duyguları açıkça rol oynadı.

Ayrıca kısa vadeli yükselişi doğrulayan bir diğer unsur ise halving’den sonraki getirisi. BTC’nin halving’den bir ay sonra %27 oranında artış elde etmesi bekleniyor. Önceki halving’lerde, kâr oranı 1 aylık bir süre için daha düşüktü. Öte yandan Bitcoin fiyatının yıl boyunca gösterdiği performans, bir önceki halving’den çok daha iyi oldu.

Bitcoin daha fazla yürümek yerine geri çekildiğinden, kripto para yükselen kamaları da kırdı. Fiyat bir çift boğa mumu oluştururken konsolide oldu. Son birkaç haftada BTC 8.500 ve 9.000 dolar civarında destek seviyeleri oluşturdu.

Hareketli ortalamalar yükseliş eğilimi gösterirken MACD aşırı düşüş hissi gösteriyor.

cryptonewsz

Ünlü CEO Bitcoin tahminiyle heyecanlandırdı: “Rekor yolundayız!”


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Bitcoin 11.000 dolara yükselebilecek mi? Ünlü trader açıkladı

Bitcoin 11.000 dolara yükselebilecek mi? Ünlü trader açıkladı

23 Mayıs altcoin analizi: Ripple (XRP), EOS ve DGB’yi neler bekliyor?