in

22 Şubat Bitcoin fiyat analizi: 5.000 doları silen BTC hangi yönü izleyecek?

Coinbase'den 13.000 bitcoinçıktı, kurumların dipten aldığını mı gösteriyor?
Coinbase'den 13.000 Bitcoin çıktı, kurumların dipten aldığını mı gösteriyor?

Kripto Para Haber – Son 48 saat Bitcoin için çalkantılı geçti. 21 Şubat’ta 58354 $’a ulaştıktan sonra, varlık şu anda yaklaşık %5 düşüş yaşadı. Şu anda 54.916 $ değerinde yer alıyor. Bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon doların üzerinde kaldı, ancak en büyük dijital varlık için bu durum bir düzeltmenin başlangıcı olabilir.


27 Ocak’ta Bitcoin 29.510 $ seviyesinde yerel bir dip kaydetti ve ardından önemli bir yükselişe geçti. Varlık, ay boyunca %70’in üzerinde arttı. Ancak yükseliş boyunca BTC, yükselen bir takozun trend çizgileri içinde salındı.

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin için muhtemelen düşüş eğilimi gösteren büyük bir kırılma olasılığı belirgin durumda. Fibonacci Retracement hatlarına göre, Tesla haberlerinin ortaya çıkmasının ardından 8 Şubat’ta kırılan BTC için ani direnç 45.134 dolar seviyesinde bulunuyor.

Yukarıdaki grafikte gözlemlenen özelliklerden biri de yükselen fiyatın yanı sıra işlem hacminin düşüş eğilimi göstermesidir.

Şu anda, birkaç piyasa göstergesi bir fiyat düzeltmesine işaret ediyor. MACD göstergesi grafikte başka bir yükseliş seviyesine ulaşmayı başardı. Ancak Göreceli Güç Endeksi veya RSI fiyatla bir sapma oluşturdu.

Satın alma baskısı, bu noktada aşırı satın alınan bölgenin altına düşen güçlü bir düşüşle karşılaşabilir.

Stokastik RSI, ayın çoğunu aşırı alım bölgesinde geçirdikten sonra trendin tersine döndüğünün bir göstergesi.

Kilit direnç ve destek

Direnç: 58354 dolar.

Destek: 45134 dolar ve 36891 dolar.

Göstergelerin çoğunluğunun düşüş eğilimi gösterdiği göz önüne alındığında, grafiklerde short pozisyon açılabilir. 56.000 $ seviyesinde bir kârı al aralığı ile 45200 $’dan bir giriş yapılabilir. 60-62.000 $ seviyesinde bir stop-loss aralığı yeterli olacaktır.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çin, dijital yuan denemesi için Tencent ve Ant destekli bankaları devreye aldı

Çin, dijital yuan denemesi için Tencent ve Ant destekli bankaları devreye aldı

Piyasalar gerilerken Ethereum işlem ücretleri zirve yaptı

Piyasalar gerilerken Ethereum işlem ücretleri zirve yaptı