in , ,

22 Mayıs Bitcoin analizi: BTC için sıradaki hamle ne?

22 Mayıs Bitcoin analizi: BTC düşmeyi sürdürücek mi?
22 Mayıs Bitcoin analizi: BTC düşmeyi sürdürücek mi?

Son 48 saat içerisinde Bitcoin (BTC) fiyatı yaklaşık %10 düştü. Uzun süredir 10 bin dolar seviyesine göz diken yatırımcıların odağı bir anda 8.800 dolarlık destek seviyesine odaklandı. Bu seviyenin üstünde kalmak fiyat için büyük bir önem taşıyor.


Kısa vadeli düşüş trendi, sırasıyla 9.942, 9.905 ve 9.849 dolarlık önemli seviyelerin temizlenmesinin ardından durdu. Bu haberin yazıldığı esnada Bitcoin, günlük %18,1’lik kayıpla 9.184 dolardan işlem görüyor.

10 bin doların bir türlü kırılamamasının ardından görülen istikrarlı momentum kaybı, sonunda fiyatın daha da düşmesine neden oldu.

Şimdilik, Bitcoin fiyatı yükselen kanal trend çizgisinde destek bulmaya devam ediyor. Ancak bu destekten her sıçradığında BTC’nin zayıfladığı görülüyor. Bazı trader’lar 8.800 – 8.575 dolarlık desteklere göz kırpsa da bazıları 7.400 – 6.500 dolar aralığına inilebileceği görüşünde.

Günlük zaman diliminde görüldüğü gibi, fiyat şu anda 9.100 – 8.575 dolar aralığındaki iki yüksek hacimli VPVR düğümü arasında sabitlenmiş durumda. Fiyat dokuz gün içinde ilk kez 20 günlük hareketli ortalamanın altına düşerken, Bitcoin hâlâ her ikisi de 8.000 dolar civarında bulunan 100 ve 200 günlük hareketli ortalamaların üzerinde.

Bollinger Band göstergesini tercih eden yatırımcılar, fiyatın göstergenin hareketli ortalamasının altına düştüğünü ve satış baskısının 8.460 doların alt bandına indiğini fark edecektir.

Fiyatın 8.000 doların altında işlem gördüğü nisan ayında, birçok analist 8.000 doların zorlu bir direnç olacağını tahmin ediyordu. Ancak okuyucuların hatırlayabileceği gibi, Bitcoin bu seviyenin üzerine kolayca çıktı. Bu da fiyatın keskin bir aşağı yönlü hareket sırasında bu seviyeden geçebileceği anlamına geliyor.

Aşağı yönlü gidişat sürerse trader’lar 100 ve 200 MA’yı 8.000 dolardan güçlü bir destek seviyesi olarak görme fikrini yeniden düşünebilir. Bu fiyatın çevresindeki VPVR hacim boşluğu göz önüne alındığında, 7.400 dolara bir düzeltme yapılması daha muhtemel görünüyor.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABD'de gündem negatif faiz: Kripto para alanına etkisi nasıl olacak?

Rapor: Dijital paraların Amerikan doları üzerindeki potansiyel etkileri

Bugün Bitcoin Pizza Günü: 2 pizzaya 10.000 BTC ödeneli 10 yıl oldu

Bugün Bitcoin Pizza Günü: 2 pizzaya 10.000 BTC ödeneli 10 yıl oldu