in ,

2019 ve 2020 arasında şaşırtan benzerlik: Bitcoin 15 bin dolara mı yürüyor?

2019 ve 2020 arasında şaşırtan benzerlik: Bitcoin 15 bin dolara mı yürüyor?
2019 ve 2020 arasında şaşırtan benzerlik: Bitcoin 15 bin dolara mı yürüyor?

Bitcoin son bir ay içerisindeki dördüncü denemesinde de 10.000 dolarlık direnci geçmeyi başaramadı. Herkes kripto para biriminin bir sonraki hamlesini merak ederken tam bir yıl önceki fiyat hareketiyle neredeyse mükemmel bir şekilde eşleşen bir fraktala göre BTC 15.000 dolara kadar yürüyebilir.

Bitcoin için 2020 senesi nasıl geçiyor?

BTC’nin tarihine baktığımızda haziran aylarının genellikle güçlü performanslar görülen dönemler olduğu görülüyor. 2019’un haziran ayında kripto para birimi yeni bir düşüş trendine başlamadan önce %50 yükselerek 14.000 doları yakalamıştı.


Bu yılın başında ise 4.000 doların altına düşen BTC o zamandan beri istikrarlı bir eğilimde kaldı ve Kara Perşembe günü kaybedilen momentumun neredeyse tamamını kurtardı. Nisan ayında, tıpkı bir önceki yıl gibi, mayıs ayı boyunca da devam eden güçlü bir ralli başladı. Bu esnada halving ile süreci okumak da hayli zorlaştı.

Kurumların farkındalığının büyümesiyle Bitcoin hakkında konuşan büyük oyuncuların sayısı da her geçen gün artıyor.

Fraktal işlerse BTC 15.000 dolara yürüyebilir

Bununla birlikte geçen yılın aynı döneminde aynı fiyat hareketiyle mükemmel bir şekilde eşleşen bir fraktal, Bitcoin’in patlayarak 15.000 dolara koşmak üzere olduğunu gösteriyor.

Geçtiğimiz haziran ile şimdi arasındaki fiyat hareketini karşılaştırdığımızda, işler çarpıcı bir şekilde benzer görünüyor. Bitcoin dirençle karşılaşıyor, reddediliyor ve düşüyor. Sonrasında ise ters bir baş ve omuz benzeri grafik deseni oluşmaya başlıyor. Ancak desenin doğrulanabilmesi için sağ omuz aşağı gitmek yerine dirençle yukarı doğru hareket etmesi gerekiyor.

Aynı fraktal bu haziran ayında yine çizilirse 10,00 doların üzerinde bir kırılma ve ardından 15.000 doların üzerinde bir parabolik artışa neden olabilir.

newsbtc

İki yıldır her hamleyi doğru öngören bir grafik Bitcoin için alarm verdi!

BTC yeni rekorunu kırmaya ne kadar yakın? 5 Haziran Bitcoin analizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 Kasım Binance Coin (BNB) ve Cosmos (ATOM) fiyat analizi

İki yıldır her hamleyi doğru öngören bir grafik Bitcoin için alarm verdi!

Popüler analistten bomba Ripple tahmini: "XRP sahneye çıkmak üzere!"

5 Haziran Ripple analizi: Bir analist XRP için 77 senti işaret etti!