in ,

Yapılan bir analiz ile Binance’nin 2018 kârı tahmin edildi

Binance, Bitcoin Vadeli İşlemleri alanında yeni bir rekor kırdı!
Binance, Bitcoin Vadeli İşlemleri alanında yeni bir rekor kırdı!

Binance, 2018 yılında elde ettiği kâr rakamları konusunda resmi bir açıklama yapmadı. Ancak The Block, Binance BNB tokeninin yanma oranını göz önünde bulundurarak şirketin kârlılığını tespit etmek adına bir çalışma yürüttü. The Block’un analizi, şirketin yaklaşık 446 milyon dolar yıllık kâr elde etmiş olabileceğini gösteriyor. .

The Block’dan Lary Cermak şöyle açıklıyor:

2017’deki ICO teklifinden Binance, toplam arzın 100 milyonuna denk gelen Binance Coin (BNB) ile 15 milyon dolar kazandı. Coini korumanın bir parçası olarak, Binance BNB’yi geri almak ve neticesinde 100 milyon BNB tokenini yakmak için net kârının yüzde 20’sini kullanıyor. Her BNB yakımından sonra, Binance açıklamalı bir rapor yayınlar. Şimdiye dek, Binance, altı ayda bir BNB yakma işlemi gerçekleştirdi.  Ve bunun içinde 10,8 milyondan fazla BNB’yi piyasadan çekti. Her bir yakma işlemi, işlemin yapılacağı günkü BNB fiyatına göre yapılır. Bu, BNB toplamlarının, yakma günü BNB’nin fiyatı ile çarpılması durumunda, kârın yüzde 20’sine eşdeğer bir ABD doları alabileceğimiz anlamına gelir. Binance’nin kârı, şirket whitepaper’indeki taahhüdüne sadık kalıyorsa, her bir yanma işlem USD karşılığının sadece beş katına denk geliyor diyebiliriz.”

Binance’nin kurulduğundan beri 655 milyon dolar kâr elde ettiği gösteriliyor

Rapor, Binance’nin açıldığından beri yaklaşık 655 milyon dolar kâr elde ettiğini gösteriyor. 2017 yılının üçüncü çeyreğinde, kârı yaklaşık 7,5 milyon dolar seviyesindeydi. O yılın ekim ayında toplam 986 bin BNB tokeni yaktı ve kabaca 1,5 milyon dolar oldu. BNB yakım işlemi 40 milyon doları aştığı için yılın ilk çeyreğinde kârı 201 milyon dolar olarak hesaplandı. Bu, en iyi çeyreği olmasına rağmen, o zamandan beri 2018 yılının 3. çeyreğine kadar 100 milyon dolar kâr elde ettiği tahmin ediliyor.

Geçen yılın üçüncü çeyreğinde şirket 80 milyon dolar kâr etti. Ve 4. çeyrekte yaklaşık 49 milyon dolar kazandı. Belirtilen süre zarfında, Binance, toplamda 131 milyon doların üzerinde bir değere sahip toplam 10,8 milyon BNB tokeni yaktı. Buna göre toplam kârı 655 milyon dolar olarak hesaplanmış oldu.

Analiz ayrıca borsa kârının piyasadaki dalgalanmalar ile pozitif korelâsyonda olduğunu, boğa döngülerinde daha fazla para kazandığını ve ayı döngülerinde daha az kazandığını gösterdi.

Kripto para borsasının CEO’su Changpeng  Zhao Temmuz ayında Bloomberg’e 2018’in sonuna kadar 500 milyon dolar kâr elde etmeyi beklediğini söylemişti. Bu rakamlara göre ise CZ’nin kâr hedefini yakalayamadığı görülüyor.

cryptoglobe

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Bitcoin ticaret hacmi, üç ülkede tüm zaman en yüksek seviyesine ulaşıyor

Bitcoin işlem performansı Ocak 2018 seviyelerine yaklaşıyor

litecoin

Yüzde 30 sıçramanın ardından Litecoin fiyatının stabil kaldığı görülüyor