in , ,

Uzman görüşleri ve analiz: Bitcoin bu çöküşten kalkabilecek mi?

Delphi'nin Bitcoin raporuna göre BTC'nin bir sonraki yönü neresi?
Delphi'nin Bitcoin raporuna göre BTC'nin bir sonraki yönü neresi?

Son birkaç günde tüm finansal piyasalarla birlikte kripto para sektöründe de yaşanan çöküş, yatırımcıları şoka uğrattı. Söz konusu hareketlenmenin koronavirüsten kaynaklanan kısa vadeli bir etki olduğuna inananlar olsa da büyük bir kısım, piyasaların daha kasvetli haftalar göreceğine inanıyor. Bitcoin için de her şey yolunda görünmüyor.

İki uzmana göre BTC yeni bir düşüşe hazırlanıyor

Kripto para piyasası söz konusu olduğunda adı sıkça gündeme gelen ekonomist Peter Schiff, “Bitcoin’in yakında altından daha iyi performans göstereceğini” belirten Kevin Svenson’un bir tweet’ine yanıt verdi.


Bitcoin, bir başka %50’lik düşüşe hazırlanıyor.

Kripto para alanında çok tanınmış bir kişilik olan Josh Rager de benzer bir düşünceyi ifade etti. Rager’e göre BTC, güçlü bir satın alma hissi oluşmadıkça büyük bir ralli görmeyecek.

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1238678794791239680

Kısa zaman içinde bir ralli beklemeyin. Hisse senetleri yükselmedikçe veya tüm mahallenizi Bitcoin almaya ikna edemediğiniz sürece yükseliş görmeyeceğiz. Çok büyük bir panik satışı yapıldı. Trader’lar nakite döndü.

Bu düşüş hissinin uzun süre devam edebileceğine inanmak kötümser bir senaryo olsa da 10 bin doların üzerine hızlı bir sıçrama öngörmek mevcut piyasa senaryosu için çok da mümkün görünmüyor.

14 Mart Bitcoin analizi

Bu ayın ilk haftasında 8 bin 524 dolardan 9 bin doların üzerine çıkan BTC, yatırımcılar arasında hafif bir boğa duygusu yaratmıştı. Ancak bir sonraki hafta Bitcoin cazibesini kaybetmeye başladı ve son iki gün içinde mutlak bir çöküşe tanık oldu.

Kripto para şok edici bir şekilde 4 bin 900 doların altına düştü. Şu an %38,20 Fib’de direnç seviyesine sahip gibi görünüyor (yaklaşık 6 bin dolarda). Ayrıca BTC hem kısa hem de uzun vadeli SMA çizgisinin altında. Bu da olumsuz bir eğilimi gösteriyor.

Bitcoin dün 4 bin 900 doların altına düştükten sonra, bugün çok da hareketli olmayan bir sabaha uyandı. Sonrasında bir düzeltme dalgası oluşturan kripto para şu an 5 bin 400 dolar civarında.

Bitcoin fiyatı 5 bin 227 dolardaki desteği test etti ve şimdi %38.20 fib seviyesinin altında işlem görüyor. Ayrıca 9 günlük EMA çizgisinin de altında ve MACD göstergesi düşüş bölgesini işaret ediyor.

cryptonewsz

Türk araştırmacı Abdullah Çiftçi’den çok dikkat çeken koronavirüs ve kripto para iddiaları!


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin yatırımcıları buraya: BTC hâlâ güvenli bir liman mı?

Bitcoin yatırımcıları buraya: BTC hâlâ güvenli bir liman mı?

ABD’den peş peşe gelen açıklamalar Bitcoin için yükseliş dönemini başlatabilir mi?

ABD’de hangi başkan adayı kripto para sektörü için daha iyi?