in ,

Ripple satışlarında kritik düşüş: XRP için 2019’un son çeyreği nasıl geçti?

Ripple IPO yapabilir: XRP fiyatı etkilenecek mi?
Ripple IPO yapabilir: XRP fiyatı etkilenecek mi?

XRP defteri, kuruluşundan bu yana 51 milyondan fazla defteri kapattı ve bugün, Ripple’ın kısa süre önce yayımlanan 4. çeyrek raporuna göre bilinen 150’den fazla doğrulayıcıya ev sahipliği yapıyor. Birçoğu XRP fiyatını “kontrol ettiğini” iddia etse de Ripple, raporda şirketin XRP pazarına bakış açısıyla ilgili düzenli güncellemeler sunduğunu iddia ederek şeffaflığını vurguladı. Ancak bunların hiçbiri düşen Ripple satışlarını kurtaramadı.

Ripple, 2019’un ikinci çeyreğinde XRP satışları için daha muhafazakar bir hacim ölçütü açıklamıştı, bu da kripto paranın satışının düşmesine neden oldu. Üçüncü ve dördüncü çeyreklerde bile bu eylem planına devam ederken, programlı satışları da duraklattı. XRP satışlarındaki bu kısıtlama, bir önceki çeyreğe göre %80’lik bir düşüşe neden oldu. 4. çeyrek raporunda sağlanan verilere göre, 3. çeyrekte 66,24 milyon dolara karşılık toplam XRP satışı 13,08 milyon dolarak olarak ölçüldü.

Ripple (XRP) satışları yüzde 80 düştü

Şirket, programlı satışlara devam etmediğini vurguladı ve EMEA ile Asya dahil taktik bölgelerde XRP likiditesi ve faydası oluşturmak için çalışan stratejik ortakları ile Tezgah Üstü [OTC] satışlarına odaklanmaya devam etti.

Toplam satışlar (yalnızca OTC, programlı duraklama verildiğinde) çeyrekte 8 baz puan CCTT ile sona erdi. Bu, önceki çeyrekte (OTC + programlı) 36 baz puan CCTT’nin toplam satışları ile karşılaştırıldığında, %78 düşüş QoQ’yu temsil ediyor.

Dördüncü çeyrekte günlük hacim 2019’un üçüncü çeyreğine kıyasla düştü: 198,1 milyon dolar.

Ayrıca XRP’nin oynaklığı da önceki çeyreğe göre düştü ve neredeyse Bitcoin ve Ethereum’la aynı seviyeye geldi.

Ripple’ın günlük getirilerdeki oynaklığı 4. çeyrekte %3,1’in üzerinde gerçekleşti. Bununla birlikte, 2020, kripto paranın 0,17 ila 0,19 dolar aralığının üzerine çıkmasına yardımcı oldu. Haberin yazıldığı anda XRP, 10,27 milyar dolarlık piyasa değeri ile 0,2306 dolardan işlem görüyor.

ambcrypto


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Blockchain Economy 2020'ye sayılı günler kaldı.

Bölgenin en kapsamlı konferansı Blockchain Economy 2020 için son 28 gün!

Tüm Bitcoin varlığını kaybeden Peter Schiff, sürpriz açıklamasıyla gündemde.

Tüm Bitcoin varlığını kaybeden uzman ekonomistten sürpriz açıklama