in

Glassnode yöneticisi: “Bitcoin’in sınırlı arzı hafife alınıyor.”

Bitcoin fiyat analizi: BTC fiyatı nereye gidiyor?
Bitcoin fiyat analizi: BTC fiyatı nereye gidiyor?

Kripto Para Haber – Zincir analiz platformu Glassnode baş teknoloji sorumlusu Rafael Schultze-Kraft, yatırımcıların Bitcoin’in sınırlı arzına olan talebi hafife aldıklarını söylüyor.

Bitcoin arz ve likidite krizi yaşıyor

21 Aralık’ta yayımlanan bir tweet dizisinde Schultze-Kraft, Bitcoin’in arz ve likidite krizinde olduğunu ve kripto varlık için “aşırı derecede yükseliş işaretleri veren” ve “oldukça küçümsenen” bir pazar yarattığını söyledi.


Sınırlı arzın önümüzdeki aylarda Bitcoin fiyatında önemli bir artışa yol açacağı tahmin ediliyor.

https://twitter.com/n3ocortex/status/1341077387585474571

Gerçek HODLers büyük bir pay tutuyor

CTO, 2,7 milyon BTC’nin birikim adreslerinde tutulduğunu ve “Gerçek HODLers’ın” dolaşımdaki arzın kabaca yüzde 14,5’ini istiflediğini açıkladı. Schultze-Kraft, bu adresleri yalnızca Bitcoin alan ve parayı hiç harcamayan cüzdanlar olarak tanımladı.

Glassnode yöneticisi ayrıca, 3 milyon BTC’nin kaybedilen kripto paralara atfedilebileceğini ve dolaşımdaki arzı yüzde 16 daha azaltabileceğini tahmin etti.

Schultze-Kraft, Grayscale’in 573 milyon ve Microstrategy’nin 475 milyon dolardan fazla BTC satın aldığını vurgulayarak, kurumsal talepteki artışa işaret etti.

Bitcoin satın alan veya yakın gelecekte yatırım yapmak isteyen, talebi daha da artıran “çok daha fazla” kurum olduğu belirtiliyor.

cryptoglobe


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dev kripto fonundan flaş XRP satışı! Varlıklarını BTC ve ETH'ye çevirdi

Dev kripto fonundan flaş XRP satışı! Varlıklarını BTC ve ETH’ye çevirdi

Son görüldüğünde Bitcoin çökmüştü! O gösterge yine açığa çıktı - Şimdi ne olacak?

Bitcoin yeni rekorlar kırmadan önce bu seviyelere gerileyebilir! Popüler analist açıkladı