in ,

FED “sonsuz para” basabileceğini açıkladı: Bitcoin için anlamı ne?

FED saniyede 1 milyon dolar basıyor! Bitcoin için anlamı ne?
FED saniyede 1 milyon dolar basıyor! Bitcoin için anlamı ne?

Minneapolis Federal Rezerv Bankası Başkanı Neel Kashkari, FED’in borsa çöküşüyle ​​ilgili endişelere yanıt olarak “sonsuz miktarda paraya sahip olduğunu” söyledi. Peki bu durum Bitcoin için ne anlama geliyor?

CBS’e konuşan Kashkari, yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:


Finansal sistemde yeterli para var. FED’de sonsuz miktarda nakit var. Bankacılık sisteminde yeterli para olduğundan emin olmak için ne gerekiyorsa yapacağız.

https://twitter.com/ricburton/status/1242098383008845824

FED’in sonsuz para vaadi Bitcoin için ne anlama geliyor?

Bitcoin endüstrisi, bunun büyüleyici olduğunu düşünüyor. Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, konuyla ilgili şöyle konuştu:

Temel olarak Bitcoin’in yaratılmasının nedeni budur. BTC’nin ana hedeflerinden biri, para yaratmanın tükenmez olabileceği fikrine karşı koymaktır.

Bitcoin 21 milyonluk arz sınırına sahip. Yeni basılmış BTC miktarı küçük miktarlar üretilene kadar dört yılda bir yarıya düşer. Bu işlem Bitcoin halving olarak bilinir.

Bu sözler, aslında Bitcoin’in genesis bloğuna (şimdiye kadar yapılmış ilk Bitcoin bloğuna) kodlanmış, Times gazetesinin 2008 küresel mali çöküşüne atıfta bulunan bir alıntıydı. Ayrıca hâlâ geçerliliğini koruyor.

Tüm piyasalar can çekişiyor

Geleneksel piyasalar bugünlerde ciddi sıkıntılar içinde. S&P 500 2017’den beri görülmeyen seviyelere düştü. Dow Jones ise 2016’dan beri görmediği rekor düşükler kaydetti. Buna karşılık FED, bu katliamı durdurmak için elinden gelen her şeyi yapıyor ve günlük repo operasyonlarında 1 trilyon dolar ve daha büyük bir niceliksel genişleme vadediyor: Piyasaya daha fazla para sürmek.

Ancak sonsuz miktarda nakit, teorik olarak işleri bir adım daha ileri götürebilir.

Shapeshift CEO’su Erik Voorhees, konuyla ilgili şöyle konuştu:

Fiat her zaman sonsuzdu. Merkez bankaları para basmayı asla bırakmıyor ve bu yüzden her yıl sonsuz değer kaybediyor. Şimdi değişen şey yaratma oranı. İnsanlar böyle bir dünyada fiat tutmak istiyorsa tanrı onlara yardım etsin.

Blockstream CEO’sundan çarpıcı Bitcoin tahmini: “Bir gecede 20 bini görebiliriz!”

decrypt


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin’i 10 bin doların altına düşürecek 3 neden

Bir kripto para borsası, altın/USD ticaretini işleme açtı!

Kik ve SEC arasında gerilim tırmanıyor: “Yeterli kanıt yok!”

Kik ve SEC arasında gerilim tırmanıyor: “Yeterli kanıt yok!”