in ,

CFTC Başkanı açıkladı: Ethereum vadelileri yolda!

Ethereum için yılın en iyi günü: Ancak bir anormallik var
Ethereum için yılın en iyi günü: Ancak bir anormallik var

Bitcoin, kripto para vadeli işlem piyasasına uzun zamandır egemen. Ancak yakında bu hakimiyetini ikinci en büyük kripto parayla paylaşması gerekebilir. Yakın zamanda yapılan bir röportajda ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Başkanı Heath Tarbert, yakında Ethereum vadelilerinin de gelebileceğini ifade etti.

“Ethereum vadelilerini çok yakında görebiliriz.”

ABD’deki kripto para birimlerinin geleceği ile ilgili bir soruya cevap veren CFTC Başkanı, ajansın kripto alanında çok fazla iş yaptığını söyledi. Bitcoin vadeli işlemlerindeki ilerlemeye atıfta bulunarak, Ethereum’da da benzer bir ilerleme olabileceğini kaydetti.

CFTC’nin kripto para birimi alanına ve vadeliler piyasasına yönelik eylemleri hakkında da konuşan başkan, şunları söyledi:

Dijital varlık alanında çok şey yapıyoruz. Borsaların hem nakit hem de fiziksel olarak teslim edilen Bitcoin Vadeli İşlemleri’ni listelediğini görüyoruz. Tahminimce Ethereum vadelilerini de göreceğiz. Ve işler meta alanına geçtikçe daha da fazlası gündeme gelecek.

2020’de Bitcoin’den daha iyi performans göstermesi beklenen 3 altcoin

“ABD sektöre öncülük etmeli.”

Tarbert, ABD’nin bir süredir dijital varlık ve Blockchain yenilikleri açısından daha fazlasını yapması gerektiğini söylüyor. Röportajda başkan, ABD’nin hem dijital varlıklar hem de Blockchain benimseme alanlarında liderlik yapabileceğini belirtti.

Sadece dijital varlıklarda değil, altında yatan Blockchain teknolojisinde de Amerika Birleşik Devletleri’nin öncülük etmesini umuyorum. İnovasyonu teşvik etmek istiyorum.

Bununla birlikte Tarbert, Ethereum vadeli sözleşmelerinin ilk kez konuşulmadığını söyledi. Georgetown Üniversitesi’nde Ekim 2019’da DC Fintech haftasının ilk gününde konuşan başkan, Ethereum vadelilerinin önümüzdeki altı ay ila bir yıl içinde başlayacağına inandığını açıklamıştı.

ambcrypto


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Celsius Network koronavirüse rağmen yüzde 60 büyüme bildirdi

2020’de düzenlenecek kripto para ve Blockchain konferansları: Listede Türkiye de var

Ünlü analiste göre Ethereum fiyatı bu üç sebepten ötürü 2 katına çıkacak!

Ünlü analiste göre Ethereum fiyatı bu üç sebepten ötürü 2 katına çıkacak!