in ,

BTSE, Bitcoin’de fiyatlandırılmış altın vadeli işlemlerini başlatan ilk borsa oldu

BTSE, Bitcoin'de fiyatlandırılmış altın vadeli işlemlerini başlatan ilk borsa oldu.
BTSE, Bitcoin'de fiyatlandırılmış altın vadeli işlemlerini başlatan ilk borsa oldu.

BTSE, geleneksel varlıkların performansı üzerine tahmin yapılabilmesi için Bitcoin’de fiyatlandırılmış Altın Vadeli İşlemlerini başlatan ilk borsa oldu.

Gerçek dünyadaki finansal ürünleri ve hizmetleri geliştirmek için Bitcoin ve kripto para birimi teknolojilerini kullanan lider finansal teknoloji şirketi BTSE, yatırımcıların altına karşı Bitcoin’in performansı hakkında tahmin yapmasını ve talep edilen varlıkların gelecekteki gelişimini tahmin etmelerini sağlayan yeni bir araç duyurdu.


BTSE, on yıldan eski bir varlık olan Bitcoin’in bin yıllık değer deposu altınla yan yana getiren altın vadeli işlemlerini başlatan ilk borsa oldu. Altın fiyatını USD cinsinden görmekle beraber, BTC’de Londra’nın altın onsu başına fiyatını da görebilirsiniz. BTSE’nin altın endeksli fiyatı Tether Gold’dan (XAUt) elde ediliyor.

BTSE’nin Bitcoin fiyatlı altın vadeli işlemleri, BTC’nin dünyaca tanınan bir varlığa dönüşmesiyle yalnızca spekülatif bir yatırım olarak değil, aynı zamanda enflasyona karşı bir önlem olarak daha fazla dikkat çekiyor.

BTSE CEO’su konuyla ilgili şöyle konuştu:

Bitcoin, olgunlaşmış bir değer deposuna dönüşüyor. Altının Bitcoin’e karşı performansı hem kurumları hem de perakende kullanıcıları büyülüyor. Bu nedenle yatırımcıların BTC’de fiyatlandırılmış bir altın endeksi başlatarak iki varlığı birbirleriyle karşılaştırıp doğrudan ticaret ve tahmin yapmalarına yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz.

Bitcoin’e duyulan ilgi her geçen gün katlanıyor

2020 yılındaki jeopolitik olaylar, ülkeden ülkeye piyasa oynaklığı tüm dünyada devam ettikçe daha fazla yatırımcının altının uzun süreli güvenilirliğine dönmesine neden oldu. Araştırmalar hükûmetlerin, kurumların ve trader’ların Bitcoin gibi alternatif ve istikrarlı yatırımlarda yeni fırsatlar aradıklarını gösteriyor.

Altın veya Bitcoin arasından hangisinin daha güvenilir bir değer deposu olduğu tartışması; daha fazla kurumsal yatırımcı, merkez bankası ve yüksek servete sahip bireylerin Bitcoin’in anti-enflasyonist tasarımı üzerindeki kârlarını en üst düzeye çıkarma potansiyelini fark ettikleri için ısınıyor.

BTSE, altın ve Bitcoin’e artan ilgiyi rakip değer mağazaları olarak kabul etti ve kullanıcıların doğrudan gelişmeler hakkında tahmin yapmalarını sağlamak için yeni vadeli işlemler ürününü resmen başlattı.

BTSE hakkında

BTSE, finansal özgürlüğünüzü kontrol altına almanızı sağlayan çözümler geliştirmek için Bitcoin ve kripto para teknolojilerini kullanan bir finansal teknoloji şirketidir. Geleneksel finans ortamına yenilikçi dijital varlıkları tanıtmak için tasarlanmış bir dizi finansal hizmetin bir parçası olarak BTSE’nin gelişmeleri spot ve türev ticareti, OTC ve borç verme hizmetlerini içermektedir.


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nigel Green: “Bitcoin 2020 sona ermeden adeta kükreyecek.”

Nigel Green: “Bitcoin 2020 sona ermeden adeta kükreyecek.”

2019’daki çöküşü bilen analistten yepyeni Bitcoin fiyat tahmini

Saygın analist uyardı: “Bitcoin 7 gün içerisinde kopma yaşayacak!”