in ,

Bitcoin fiyat artışını, bu büyük alış emri tetikledi!

Bitcoin fiyat artışını, bu büyük sipariş emri tetikledi!
Bitcoin fiyat artışını, bu büyük sipariş emri tetikledi!

CoinMarketCap’a göre, 10.000 doların altındaki küçük bir düşüşün ardından Bitcoin yükseldi ve 10.600 doların üzerine çıktı. Ancak bu fiyat hareketi, Binance üzerinde yapılan dev bir Bitcoin ( BTC ) alımıyla tetiklenmiş ve fiyat kısa sürede 1.000 dolar civarında hareket etmiş olabilir. Binance, dünyadaki en büyük kripto para borsalarından biri. 

Büyük alış emri tarafından tetiklenen Bitcoin fiyat artışı

Bitcoin son birkaç gündür dalgalanıyor. Dijital para birimi önce 10.000 doların altına düştü ve ardından çok kısa bir sürede 10.000 dolara geri döndü. Bu, pazardaki en büyük platformlardan biri olan Binance Borsası’nda yapılan devasa bir satın alım ile tetiklendi. San Francisco Tribe tarafından yayınlanan bir rapora göre, Bitcoin tarafında yaşanan hareket sadece Bitcoin Long’ları tarafından tetiklendi. Birkaç yatırımcının üst üste pozisyon alması durumunda, piyasada likidasyonunu zorlayan bir fiyat hareketi olması beklenir.

Böylece borsalar yatırımcıların fonlarını alabilir ve işlem hacimlerini arttırabilir. Son günlerde Bitcoin fiyatını etkileyebilecek konulardan diğerleri ise Facebook’un dijital varlığı Libra ve hükümet düzeyinde yapılan farklı tartışmalarla ilgili olabilir. Bitcoin’in değişmezliğini, piyasadaki etkisini ve bazı diğer özelliklerini öven birkaç temsilci oldu. Bitcoin’in yaşadığı bu fiyat artışı nedeniyle diğer dijital varlıklar örneğin, kısa bir süre için 80 doların altına düşen Litecoin (LTC), sadece birkaç saat içinde %25 artarak 100 doların üzerine çıktı. 

Litecoin’de Bitcoin’le birlikte yükseldi

Son günlerde Litecoin, BTC açısından da %25 civarında büyüdü. Bu aynı zamanda Litecoin’in 5 Ağustos’ta halving’e gideceği gerçeğiyle de ilgili olabilir. Litecoin’in daha yavaş verilmesi ve daha fazla talep olması durumunda, dijital varlığın fiyatının olumlu yönde etkilenmesi bekleniyor.  Bu yazıyı yazarken, Bitcoin 10.600 dolara yakın işlem görüyor ve 189,8 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bitcoin’in baskınlığı son birkaç yıla göre çok yüksek kalıyor ve %66 seviyesinde bulunuyor. Altcoin’lerin çoğu, 2018’de kripto para birimlerinin yaşadığı ayı piyasası sırasında pazar paylarının bir kısmını kaybetti. 

Usethebitcoin

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Sektörün en önemli firmalarından Skew yepyeni bir ürün duyurdu

Haftanın kripto para düzenlemeleri: ABD, Çin ve Hindistan hükümetleri dikkat çekiyor

Bitcoin balinası

Bitcoin balinaları kâr peşinde: 380 milyon dolarlık BTC hareket ettiriliyor