in , , ,

Binance Akıllı Zincir (BSC) sistemine şok hack saldırısı

Binance Smart Chain sistemine kredi saldırısı
Binance Smart Chain sistemine kredi saldırısı
  • Protokoldeki hatalı bir likidite payı hesaplaması, bilgisayar korsanlarının 30 milyon dolarlık fon çalmasına izin verdi.
  • Bu, Binance Akıllı Zincir’e (BSC) yönelik türünün ilk örneği kredi saldırısıdır.

Kripto pazarı yeni yenilik ve gelişime doğru ilerlerken, kimlik avı ve bilgisayar korsanlığı saldırılarıyla gelişme gölgelenmeye devam ediyor. Son zamanlarda, derin likidite havuzlarını teşvik eden topluluk odaklı bir platform olan Spartan Protokolü, bilgisayar korsanlarından yeni bir saldırı bildirdi.

Spartan tarafından sağlanan bilgilere göre, bilgisayar korsanları Spartan havuzundan 30 milyon dolarlık fonu çekmek için ekonomik bir yol kullandılar. Saldırganların, bu eylemin üstesinden gelmek için Binance Smart Chain’in (BSC) yerel kripto para birimi olan 61 milyon dolar değerinde Binance Coin (BNB) kullandıkları bildirildi.


Ne yazık ki, kripto dolandırıcılıkları hızla gelişen kripto alanını sallamaya devam ediyor. Ancak Spartan, bu konuya bir çözüm getirmek ve çalınan fonları kurtarmak için Binance ekibiyle birlikte çalıştığını söyledi.

Binance Akıllı Zinciri’ne kredi sistemi üzerinden saldırı

Blockchain güvenliği ve veri analizi firması PackShield, konuyla ilgili bazı temel neden analizleri yaptı. Firma, “olayın protokoldeki hatalı likidite payı hesaplamasından kaynaklandığını” kaydetti. Bu, bilgisayar korsanlarının protokolü kullanmasına ve varlıkları havuzlarından boşaltmasına izin verdi. Kısa bir özet olarak, blockchain güvenlik firması şunları açıkladı:

Bu olay, temel varlıkları geri çekmek için token yakıldığında likidite payının hesaplanmasındaki hatalı bir mantıktan kaynaklanıyordu. Özellikle, belirli bir hack, gereksiz yere büyük miktarda temel varlık talep etmek için aynı miktarda token yakmadan önce havuzun varlık bakiyesini şişirir. Bu saldırının sonucu, etkilenen havuzda 30 milyon ABD dolarından fazla kayıpla sonuçlanıyor.

Çin’in popüler kripto analisti Wu Blockchain’in açıkladığı gibi, bu Binance Akıllı Zincirine yönelik türünün ilk örneği olan kredi saldırısı. Eylül 2020’de, Syntetix’i taklit eden BSC Projesi, Binance Borsasına indiğinde saldırıya uğradı.

Bugün erken saatlerde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 641 $ ‘a ulaştıktan sonra, BNB fiyatı yazım anında % 1.1 düştü. Yazım anında BNB, 95 milyar dolarlık piyasa değeri ile 616 dolarlık bir fiyattan işlem görüyor.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bütün gözler Doge ’de ama 2021'in en çok kazandıranı değil

Bütün gözler Doge ’de ama 2021’in en çok kazandıranı değil- işte en çok kazandıran ilk 10 kripto para

Analistler Safemoon ve Dogecoin hakkında uyarılarına devam ediyorlar

Analistler Safemoon ve Dogecoin hakkında uyarılarına devam ediyorlar- Risk ne?