in , , , ,

2021 Haziran ayında göze çarpan 3 kripto para

2021 Haziran ayında göze çarpan 3 kripto para
2021 Haziran ayında göze çarpan 3 kripto para

Kripto Para Haber – DeFi fiyat kazanımları için satın alabileceğiniz 3 kripto para, kripto piyasasındaki düşüşte bile  kâr potansiyeli taşımasıyla dikkat çekiyor. Kripto piyasası düşüş eğiliminde, bu sebeple kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyen yatırımcıların daha fazla dikkatli olmaları gerekiyor. Ancak, en iyi kripto para birimlerine akıllıca yatırım yaparak piyasadaki düşüşte dahi kazanabilirsiniz.

Dijital para birimlerinin mevcut piyasa değeri 1,05 trilyon dolar. Bu durumda, oldukça büyük değere sahip olması ve binlerce kripto paranın yer alması, yatırımcıların hangi kripto parayı seçeceğini zorlaştırmakta.


Bir kripto paraya yatırım yapmak bir çok faktöre bağlı olsa da, bunlardan biri, kripto piyasasının tamamı düşüş eğiliminde olsa bile bir kripto paranın ayakta kalabilmesidir. Bu, iyi temeller ve kripto piyasasının doğru sektöründe olmayı gerektirir.

Kazanç potansiyeli olan 3 kripto para

Bugün, güçlü temellere sahip DeFi sektöründeki en iyi 3 kripto parayı özet geçtik.

Uniswap (UNI)

Uniswap, DeFi fiyat kazancı için satın alınacak UNI, Ethereum tabanlı bir merkezi olmayan bir borsa (DEX).

Eski Siemens mühendisi Hayden Adams tarafından 2 Kasım 2018 tarihinde kurulmuştur. Uniwap’ın amacı, yönetimi kullanıcılarına teslim edip sorunsuz kripto para ticareti sağlamak.

Platform, güvenilir olmayan işlemleri veya üçüncü şahısların ve sipariş defterlerinin varlığını ortadan kaldırır. DeFi borsası için yerel coin, tüm değişimde bir yönetim coini ve temel işlem coini olarak kullanılan UNI coinidir. Uniswap’ta kilitlenen toplam değer ise şu an 6.18 milyar dolar.

16 Eylül 2020’deki lansmanından bu yana, 1,03 $’lık bir lansman fiyatından 3 Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 43,81 $’a, yani % 4153,4’lük bir yükselişle oldukça fazla bir büyüme yaşadı. Bunu, 15 Mayıs 2021’de başlayan ve 24 Mayıs 2021’e kadar kripto pazarındaki genel düşüşten etkilenen 9 günlük bir fiyat düşüşü izledi.

Uniswap Price

Şekil 1. Ayrıntılı UNI grafiği yer almaktadır.

UNI’nin mevcut fiyatı, mevcut piyasa yönü düşüş eğiliminde olduğu için 13 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 22.36 dolardır, ancak fiyat tahminleri kripto paranın yakında birkaç gün içinde bir sonraki kazancı deneyimleyeceğini gösteriyor.

 Aave (AAVE)

AAVE protokolü, kullanıcılara borç veren veya borç alan olarak eşsiz bir ağa katılma olanağı sağlayan dijitalleştirilmiş bir ağdır. Ethereum ana ağında barındırılır. AAVE, 2017 yılında kripto yarışına katıldı.

Ağ, kullanıcıların 17 adede kadar varlık ödünç vermelerine ve onlardan kâr etmelerine olanak sağlar. Ağın yönetişim coinine “AAVE” adı verilir ve sayısız yardımcı programı için temel işlem coini olarak kullanılır.

Aave, kredi erişilebilirliği ve cazip faiz oranları ile kullanıcılarına eşsiz bir kazanç imkanı sunuyor. Aave platformundaki faiz oranları, sabit ve değişken faiz oranları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Sabit faiz oranı, bir ayın (30 gün) ortalamasından gelirken, değişken oran, kullanıcılardan gelen talebi not etmek için algoritmalar kullanılarak belirlenir; bir artış veya azalma, hem borç alan hem de borç veren için oranı değiştirecektir. Bu oranlar, kullanıcı tarafından herhangi bir zamanda kolayca değiştirilebilir.

tokenin ICO’su 25 Kasım tarihinde gerçekleştirildi,  16.2 milyon dolara kadar yükseldi. Şu anda, UNI’de kilitlenen toplam değer, günlük 363,77 milyon dolarlık işlem hacmiyle 12,63 milyar dolara kadar çıkıyor.

AAVE Price Chart

Şekil 2. Ayrıltılı AAVE grafiği yer almaktadır.

24 Mayıs 2021’de 667,43 $ ile en yüksek fiyatını kaydetti. Yazının yazıldığı sırada Aave, son 24 saatte 375 $’dan düştükten sonra 316,22 $’dan satış yapıyor.

Bazı kripto para yatırımcıları, AAVE tokeninin Aralık 2021’e kadar 442.03 $ ve 2026’ya kadar 1.460 $’a kadar çıkacağını tahmin ediyor. Bu nedenle, AAVE’yi düşük bir fiyata satın almak için ideal bir kripto para yapıyor.

Compound (COMP)

2018 yılında Compound vakfı tarafından kuruldu.. Vakfın CEO’su Robert Leshner. Compound, Ethereum blok zincirinde yerleşik, merkezi olmayan bir borç verme protokolüdür. Verim elde etmek için kullanıcılara ERC-20 coinlerini ödünç alınmasını destekler.

Bu, bir kullanıcının likidite havuzlarına bir miktar para yatırdığı ve ödül olarak bazı kripto varlıkları kazandığı bir süredir. Bu kullanıcı, daha fazla kripto teşviki almak için ödünç aldığı varlığı tekrar havuza yeniden yatırabilir.

COMP kullanıcıları, havuza yatırdıkları miktarın yalnızca belirli bir yüzdesini çekebilirler.

25 Haziran 2020’de Binance, COMP’u borsasında listeledi ve sonrasında fiyatta büyük bir artışa neden oldu. COMP, 12 Mayıs tarihinde tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 911$’a ulaştı ve %1387’nin üzerinde bir prim gördü.

Compound Price

Şekil 3. Ayrıntılı COMP grafiği yer almaktadır.

Bugün, COMP 333.9 $ olarak el değiştirmekte. Dolaşımda 1,6 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ve 7,5 milyar dolarlık kilitlenmiş toplam değere sahiptir. Kripto para ayrıca Mayıs 2021’deki genel piyasa düşüşünden de etkilendi. 13 Mayıs ile 27 Mayıs 2021 arasında %43.438 düşüş yaşadı. Ardından, piyasa tamamen kırmızıya dönerken COMP düşüyor. Yine de, COMP satın almak için iyi bir zaman olabilir.

Compound’un önceki tarihi, boğalar piyasayı ele geçirdiğinde gelişeceğini gösteriyor. Bu da COMP’u satın almak için çekici bir kripto para yapar.

Neden DeFi kazancı için bu 3 kripto para öne çıkıyor?

DeFi coinleri karmaşık olabilir, bu sebeple protokolleri ve pazarlarını anlamıyorsanız, doğru kripto para birimine yatırım yapmak zor olacaktır, bu yüzden umarım bu makaleyi okuduktan sonra daha iyi bilgilendirilirsiniz.

Orta ve uzun vadede ortalamanın üzerinde kazanç elde etme şansının en yüksek olduğunu düşündüğümüz en iyi 3 kripto parayı seçtik.

Uni, Aave ve COMP coinleri, gerçekten maceralı fiyat yolculuklarında önemli bir üçlü.

Son olarak, hepsi dünyanın en çok kullanılan akıllı sözleşme platformu olan ve likiditenin bol olduğu Ethereum ağında  barındırılıyor.

insidebitcoins


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avustralya Eyaleti politikacıları Bitcoin

Avustralya’nın gençleri kripto için gayrimenkul yatırımından vazgeçiyor

Bitcoin Death Cross: Bu tehlikeli aşamadan kaçış yok mu?

Bitcoin Death Cross: Bu tehlikeli aşamadan kaçış yok mu?