Rus'lar kripto para almak istiyor

Anketler: Rusların Yüzde 73’ü Kripto Para Yatırımlarını Artıracak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yakın tarihli bir araştırmaya göre, % 49’u hediye olarak Rus’lar kripto para almak istiyor ve büyük oranda Bitcoin‘e işaret ediyor. Kripto paraların popülaritesi arttıkça, başka bir ankete göre Rus yatırımcıların % 73’ü gelecek sene kripto para varlıklarını artırmayı umuyor.

% 49 Katılımcı: Kripto Hediyeleri İstiyorum

Rus teknoloji portalı Hi-Tech Mail, Ruslar’ın hediye almak istediği geleneksel Yılbaşı öncesi anketini gerçekleştirdi. 20.000’den fazla katılımcı katıldığı anketin sonuçlarına göre için şirket:

Kripto parayı hediye olarak alma arzusuyla ilgili soruyu yanıtlarken, ankete katılanların görüşleri eşit olarak bölündü. % 29’u böyle bir ihtimalden memnuniyet duyacağını, % 20’lik bir kesim ise mutlaka Bitcoin olması gerektiğini belirtti.

Bu arada katılımcıların% 51’i akıllı telefonlar ve diğer aygıtlar gibi başka şeyler almayı tercih ettiğini belirtti.

Rus'lar kripto para almak istiyor

Gelecek Yıl Rus’lar Kripto Para Almak istiyor : %73

Rus'lar kripto para almak istiyorRusya’da kriptokrasiye ilgi artıyor. Waves Platform tarafından Kasım ayında yapılan 700 kripto yatırımcısının global bir araştırma yapıldı. Buna göre yatırımcıların %27’sinin gelecek yıl kripto para birimlerinde Japonya’nın global lider olacağına inandığını gösteriyor.

Waves’ten Gleb Kostarev’e göre: % 15, Rusya’nın başı çekeceğine ve aynı oranın Güney Kore’ye inandığına inanıyor. % 14 ABD’nin bu alanda lider olacağına inanıyor.

Rus katılımcıların% 39’u Japonya’nın başı çekeceğine inanıyor. % 32’si Rusya’ya,% 12’si ise ABD olacağına inanıyor

Financial One, ayrıca, ankete katılan Rusların yaklaşık% 89’u kripto dövizlerini uzun vadeli yatırımlar olarak satın aldığını bildirdi. % 24’ü kısa vadeli kazançlar için yatırım yaparken% 22’si faizsiz yatırım yapıyor.

Waves’in CEO’su Alexander Ivanov’un, yerli kripto yatırımcıların% 59’unun fon kaybetme riskini orta derece ve % 25’i de yüksek olduğunu düşünüyor:

Kriptokrasi pazarında bir kabarcık olduğuna dair ilgili birçok uzmanın korkuları olmasına rağmen, Ruslar bu tür varlıklara yaptıkları yatırımları azaltmayı düşünmüyor. Katılımcıların% 73’ü önümüzdeki yıl kripto yatırımlarını artıracağını belirtti.

Bu arada, merkez bankası ve maliye bakanlığı Perşembe günü kripto para birimlerini ve ilk madeni para tekliflerini (ICO) düzenlemek için tasarıyı sundu . Banka, Bitcoin‘i bir ödeme aracı olarak kabul etmeyi reddetti ve maliye bakanlığı “diğer mülk” olarak düşünmeyi önerdi. Tasarının Mart ayında kabul edilmesi bekleniyor.

BITCOIN NEWS

Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin