Gbextr
ABD Senatosu'ndan kripto paraları da ilgilendiren kritik SEC adımı!
ABD Senatosu'ndan kripto paraları da ilgilendiren kritik SEC adımı!

Devlete ait yatırım fonları Bitcoin almak için hazırlanıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Devlete ait yatırım fonlarının Bitcoin (BTC) satın almak için araştırmalar yaptığı bildiriliyor.

New York Digital Investment Group CEO’su Robert Gutmann’a göre firma, olası Bitcoin yatırımları hakkında devlet servet fonları ile görüşmeler yapıyor. Gutmann, yatırım stratejisti ve Real Vision Raoul Pal’ın kurucusu ile sanal bir podcast’te konuşurken duyurdu.

Pal ayrıca Gutmann’ın açıklamasını doğruladı ve Singapur’un egemen varlık fonu Temasek’in gerçekten bir Bitcoin yatırımcısı olduğunu belirtti.

Pal’e göre, yönetimi altında yaklaşık 306 milyar dolarlık varlığa sahip olan Temasek, madencilerden el değmemiş Bitcoin’ler satın alıyor. Perşembe günü tweet atan Pal, bağımsız servet fonlarının Bitcoin alanına girişinin yakın zamanda gerçekleşmesini bir “para duvarı” olarak nitelendirdi.

Nitekim, MicroStrategy ve Tesla gibi halka açık şirketler bilançolarında BTC tutmaya başladığından beri, hükümetlerin de aynı şeyi yapıp yapmayacağına dair spekülasyonlar yapıldı.

Kamu firmaları için Bitcoin’in çekiciliği ile egemen varlık fonları arasında paralellikler çizen Gutmann, kurumsal yatırımcıların dolar cinsinden yükümlülüklerini koruma arzusuna değindi.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Ağustos 2020’de ilk Bitcoin alımını açıkladıktan sonra, nakit paranın zaman içindeki değer kaybına karşı BTC’nin uzun vadeli değerine değindi.

Mart ayının başlarında, BlackRock Küresel Tahsis Fonu’nun portföy yöneticisi Russ Koesterich altının statüsünü abartılı olarak bir enflasyon koruması olarak nitelendirmişti.

Borsalarda tutulan Bitcoin hacmindeki önemli düşüş göz önüne alındığında, Bitcoin şu anda son 24 saat içinde %8 düştü. Mevcut düşüşe rağmen, BTC hala yılbaşından bugüne yaklaşık %78 arttı.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin