Elon Musk, Twitter teklifi reddedilirse bir “B Planı” olduğunu söyledi
Elon Musk, Twitter teklifi reddedilirse bir “B Planı” olduğunu söyledi

Elon Musk, Twitter teklifi reddedilirse bir “B Planı” olduğunu söyledi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Amerikan elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın CEO’su ve kurucusu Elon Musk, Vancouver’daki bir TED etkinliğinde Twitter’ın %100’ünü alma teklifinin reddedilmesi durumunda bir B planı olduğunu söyledi.

Teklifinin reddedilmesi durumunda yaklaşmakta olan yeni planı hakkında herhangi bir ayrıntı vermeyen milyarder kripto para yatırımcısı, Twitter yönetim kurulundan olumsuz bir yanıt alması durumunda yeterli hazırlıkları yapmış gibi görünüyor.

Musk’ın Twitter teklifi

Dün Musk, popüler mikroblog platformunun %100 hissesini almak için 41.39 milyar dolar teklif verdiğini ve hisse başına 54,20 dolar teklif ettiğini duyurdu.

Aynı zamanda sosyal medya şirketinin hissedarı olan Musk, Twitter’ın mevcut koşullar altında ifade özgürlüğünü teşvik etme konusundaki toplumsal hedeflerine ulaşamayacağını ve bu nedenle durumu değiştirmeyi tercih ettiğini kaydetti.

41,39 milyar dolarlık teklifi kabul edilirse, ifade özgürlüğüne izin vermek için şirketi özelleştireceğini belirtti.

Musk, teklifini en iyi ve son teklifi olarak görürken, reddedildiği takdirde şirkete yaptığı yatırımı yeniden gözden geçirmek zorunda kalacağı sonucuna vardı.

Musk’ın B Planı seçeneği ne?

Milyarder yatırımcının şirketin pazardaki %9’dan fazla hissesini kaybedebileceği yönündeki son açıklamasının yanı sıra, yakın tarihli bir röportajda açıklandığı gibi Musk’ın kollarında daha fazla planı var gibi görünüyor.

Musk, “Bir B Planı var” dedi. Musk, “B Planı” hakkında daha fazla ışık tutması istendiğinde, bunu başka bir zaman yapacağını belirtti.

Musk’ın muhtemel rotası

Musk’ın bu ayın başlarında konuşma özgürlüğünü destekleyecek merkezsiz bir sosyal medya platformu geliştireceğini ima ettiğini belirtmekte fayda var.

Tesla sahibi ayrıca, kullanıcıların içerik oluşturuculara bahşiş vermek için kullanabilecekleri popüler memecoin Dogecoin’i (DOGE) destekleyen yeni bir platformun olasılığını da ima etti.

Musk zaten merkezsiz bir sosyal medya platformu geliştirmeyi düşünürken, Input Output Global’ın (IOG) CEO’su ve kurucu ortağı Charles Hoskinson, Tesla patronunun Twitter teklifi reddedilirse platformu oluşturmak için güçlerini birleştirmelerini istedi.

thecryptobasic


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro

Bizi Takip Edin