Bitcoin 10.000 doları kırabilecek mi? Araştırma firması rapor yayımladı
Bitcoin 10.000 doları kırabilecek mi? Araştırma firması rapor yayımladı

Bu gösterge Bitcoin için 2017’den beri ilk kez satın alma bölgesini gösterdi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geleneksel piyasalarda eğilim olumluya dönerken Bitcoin (BTC) fiyatı da 7.400 doların üzerine çıkmayı başardı.

Bitcoin küresel piyasalarla birlikte yükselişe geçti

Küresel piyasalara baktığımızda Euro Stoxx 600 endeksinin %2,79 artışta olduğunu görüyoruz. İngiliz FTSE %2,93 yükselirken Paris CAC 40 endeksi de %3,38’lik bir tırmanış gösterdi. Aynı şekilde Hang Seng %2,06, Japon Nikkei 225 ise %2,01 arttı.

Amerikan tarafına baktığımızda Dow’un etkileyici %7,73’lük artışını görüyoruz. S&P 500 %7,03 ile onu takip ederken , Nasdaq Composite ise %7,33 oranında yükselmeyi başardı.

Bu ve diğer pozitif endeksler, küresel ekonomilerin olumsuz istatistikler verdiği şu günlerde bir nebze rahatlama sağladı. Piyasadaki dayanıklılık, mevcut koşullara rağmen iyimserliğin arttığını gösteriyor. Bu aynı zamanda BTC fiyatını da pozitif ayrışmaya soktu.

Madenciliğin enerji oranı 2017’den beri ilk kez satın alma bölgesini işaret etti

Bitcoin analisti Willy Woo’ya göre, Bitcoin fiyatları için bir dip oluştu ve bu bir fiyat rallisine destek olabilir. Kendisi göstergenin bunu desteklediğini söylüyor:

İlk olarak, hash şeritleri yukarı gidiyor. Hash şeritleri, Bitcoin hash rate’inin hareketli ortalamalarıdır. Bitcoin madencilik havuzlarındaki bilgi işlem gücü veya hash miktarını gösterirler. Yukarı doğru yönelme, daha fazla bilgi işlem gücünün mevcut olduğunu gösteriyor.

İkincisi ise madenciliğin enerji oranı. Bu da Bitcoin piyasa değerinin enerji tüketimine oranıdır. Woo ayrıca, bu oranın 2017’deki kripto patlamasından bu yana ilk kez bir satın alma bölgesini gösterdiğini de kaydetti.

coinspeaker

Bitcoin hash rate sert yükseldi: BTC fiyatı bu yükselişi takip eder mi?


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro

Bizi Takip Edin