featured
Blockchain Fest

Blockchain Fest 18-19 Eylül’de İstanbul’da

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blockchain, Bitcoin, dijtal para ve kripto varlıklar son yıllarda gündemin üst sıralarında yer alıyor. İnovasyon platformu KOOP tarafından düzenlenen, alanında uzman yerli ve yabancı profesyonellerin katılacağı Blockchain Fest sektörde yaşanan son gelişmeler ve geleceğe ilişkin beklentilerin değerlendirildiği bir şölen haline gelecek.

Blockchain uygulamaları, bankacılıktan tedarik zincirine, telif haklarından sözleşme yönetimine, veri güvenliğinden nesnelerin internetine, sigortacılıktan sermaye piyasalarına ve daha birçok sektöre kadar geniş bir alanda fark yaratıyor. Finansal inovasyon platformu KOOP, 18-19 Eylül’de ikincisini düzenleyeceği Blockchain Fest ile iş yapma süreçlerini ve bir dizi sektörü dönüştüren bu teknolojilerin değerlendirilmesine, blockchain geliştirme platformlarının ve blockchain bazlı ürünlerin katılımcılara aktarılmasına olanak sağlayacak. Etkinliğe, Türkiye haricinde; İngiltere, İsviçre, Güney Afrika, ABD, Almanya, Polonya, İrlanda, Rusya, İsveç, Romanya, Ukrayna, Malta ve İspanya’dan 50’ye yakın aşkın konuşmacı katılacak.

Blockchain Fest canlı yayınlanacak

Kadir Has Üniversitesi’nin desteği ile üniversite konferans salonunda gerçekleşecek Blockchain Fest’in sponsorları arasında Akbank, FarmaTrust, GOBABA, KPMG Türkiye, Oracle, Xtremcoin ve Yapı Kredi yer alıyor.

Etkinlikte KOOP tarafından bir süredir geliştirilmekte olan OneBlock Programı’nın da lansmanı yapılacak. Programda her düzeyde blockchain eğitiminden, startup geliştirme fabrikasına, hackathon’lardan, Blockchain as a Service platformuna ve kurumsal çözümlere kadar birçok alt başlık bulunuyor.

Blockchain Fest ’18, canlı yayın sponsoru Türksat tarafından uydu üzerinden canlı yayınlanacak.

  • Canlı Yayın Frekans Bilgileri: 11622 Mhz H (Yatay) – East, BW:4, SR: 2962, FEC:5/6, RoF % 35

KOOP inovasyonu destekleyerek ekosisteme katkı sağlıyor

KOOP’un kurucu ortağı Demet Zübeyiroğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:

Demet Zübeyiroğlu
Demet Zübeyiroğlu

İnovasyon ve girişim ekosistemine katkı sağlamak,  oyuncular arasında etkileşimi artırmak KOOP’un en önemli hedefi. KOOP çatısı altında kurulduğumuz ilk yılda 4 adet zirve, 7 yuvarlak masa toplantısı, 10 meetup ve sayısız teknik toplantı gerçekleştirdik. Yurtdışındaki iki önemli merkezde, Singapur ve Londra’da birebir toplantılar ve etkinlik katılımından oluşan turlar yaptık. Erken aşama girişimleri ücretsiz olarak üyeliğe kabul eden KOOP’un üye sayısı 100’ün üzerine çıktı. Ekosistemi ve işbirliklerini geliştirmek amacıyla uluslararası işbirlikleri ve köprüler kuruyoruz. KOOP İstanbul dışındaki ilk şubesini Romanya’da açıyor. Blockchain’in iyi anlaşılması gereken bir teknoloji olduğunu ve ülkemizdeki inovasyon uygulamaları açısından büyük fırsatlar yarattığını düşünüyoruz. İlk yılında Blockchain Fest’te dünyanın farklı ülkelerinden uygulamacıları ve profesyonelleri ağırlamış ve blockchain projelerinin meraklılarıyla buluşmasını sağlamıştık. Bu kez, blockchain ve kripto varlıklara ilişkin iki günlük ayrıntılı bir zirve yapıyoruz. Hedefimiz kavramsal tartışmaların yanında uygulama fırsatlarının ve projelerinin değerlendirilmesini sağlamak olacak.

Ödül olarak Bitcoin dağıtılacak

Blockchain Fest ’18 sponsorlarından XtremCoin tarafından yapılacak ödül dağıtımıyla etkinlik katılımcıları Bitcoin kazanma şansına sahip olacak. XtremCoin tarafından dağıtılacak yaklaşık 22,500 TL değerindeki Bitcoin kazananlar arasında eşit olarak dağıtılacak. Ödül kazanma hakkını elde etmek için etkinlik alanındaki XtremCoin standına uğrayıp hesap açtırmak yeterli olacak. Kazanan katılımcılar hesap kayıt sırasına göre ve şeffaf bir şekilde belirlenecek ve Fest’in ikinci günü kapanışı sırasında duyurulacak.

Zirve ile ilgili ayrıntılı bilgiye, konuşmacılara ve programa www.blockchainfest.ist adresinden ulaşılabiliyor.

“KOOP, the fintech hub” hakkında:

KOOP, the fintech hub; Türkiye, Doğru Avrupa, Avrasya ve Ortadoğu’daki Fintech ekosistemini geliştirmek ve etkileşimi artırmak amacıyla faaliyet gösteren fiziksel ve dijital bir platformdur. Platforma ve sunulan hizmetlere ilişkin ayrıntılara www.koophub.com web adresinden erişilebilir.

___________________________

Kripto Para Haber, yazıda geçen bilgilerden ve ilgili ürün ya da hizmetlerle ilgili hasar, kâr-zarar ya da kayıptan sorumlu değildir. Kripto Para Haber, yazıda adı geçen şirket, ürün ya da hizmetle ilgili okuyucuların özen göstererek kendi araştırmalarını yapmalarını önerir.

Sponsorlu makaleleriniz için iletişime geçebilirsiniz / contact us  

___________________________

canlı bahis

Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin