featured

Dubai Kendi Kripto Parasını Kullanmaya Başladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkelerin kendi dijital para birimini oluşturması, dünya genelinde yeni bir trendi de beraberinde getiriyor. En son olarak Dubai’ de bu kervana katılanlardan.

Yerel yerel basında çıkan haberlere göre, yerel hükümet Dubai’de emCash adı verilen kripto parayı resmi olarak kullanmaya başlıyor. Dijital birimi, resmi ve resmi olmayan ödemelerin hemen hemen hepsi için kullanılabilecek. Piyasadaki kabul şartlarının artması emCash’in değerinin giderek artacağının
göstergesi olabilir.Dubai Ekonomi Genel Müdürlüğü Başkan Yardımcısı Ali İbrahim’e göre, emCash;

“gazete ve kahve alımı gibi basit günlük ihtiyaçlardan çocukların okul ücreti ödemelerine, toplu kullanım ücretlerinden para transferlerine kadar çeşitli hükümet ve hükümet dışı hizmetler için”

yasal olarak kullanılabilecek.

Dubai Blockchain Teknolojisini Kucaklıyor

Kripto para birimlerinin esnekliği ve kolaylığı, blockchain teknolojisini Dubai için vazgeçilmez kılıyor. Hükümet, kesinlikle Blockchain yanlısı. Hükümet paradigmayı değişen teknolojilerin bir sonraki büyük dalgası olarak görüyor ve teknolojiyi benimsenerek ileriye dönük planlamalar yapıyor. İbrahim’e göre:

“Hızlı tempolu çevre ve yenilikçi teknolojileri benimsemek için olan hırs ve istek Dubai’yi iş yapmak için mükemmel bir yer haline getiriyor. Bu proje, burada tanıştığımız hırsın mükemmel bir örneğidir, birlikte aslında yepyeni bir ekonomik ekosistem yaratıyoruz. Bu teknoloji iş dünyası ve müşteriler dev avantajlar yaratırken, finansal işlemleri daha ucuz, daha hızlı ve daha güvenli hale getirmek için Blockchain teknolojisini kullanacak ” dedi.

Dubai’de Bitcoin ile Satılık Evler

Dubai, doğu dünyası için bir finans merkezi olmaya çalışıyor ve son zamanlarda Bitcoin ile daire satışlarına da hız vermiş durumda. Daha önceden Ripple’ı da ödeme yöntemi olarak kabul eden Dubai, kripto paraların hızlı gelişen dünyasına şimdiden ayak uydurmuşa benziyor.

cointelegraph.com

 Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin