youtube
ABD yönetiminden kripto müdahalesi! Biden yakında imzalayabilir!
ABD yönetiminden kripto müdahalesi! Biden yakında imzalayabilir!

Flaş: ABD yönetiminden kripto müdahalesi! Biden yakında imzalayabilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – ABD Başkanı Joe Biden, bu hafta hükümet çapında dijital varlıklar stratejisini özetleyecek bir yürütme emri imzalayabilir.

Kripto düzenlemesinde neler yer alacak?

Bu haftaki yürütme emrinin, Hazine, Eyalet, Adalet ve Ulusal Güvenlik Departmanları da dahil olmak üzere hükümet genelindeki kurumları kripto para birimleri ve bir merkez bankası dijital para birimini (CBDC) incelemeye yönlendirmesi ve dijital varlıkları düzenlemek için bir hükümet stratejisi geliştirmesi bekleniyor.

Beyaz Saray yetkilileri, geçen yıl Ağustos ayında kripto para birimleri için genel stratejisini merkezileştirmek için çalışmaya başladı.

Toplantılar sıklaştı

Bloomberg, geçen ayın ilk haberini konuya aşina olan insanlardan alıntı yaparak bildirdi. Raporda, üst düzey yönetim yetkililerinin, yürütme emri olarak hazırlanmakta olan plan hakkında birden fazla toplantı yaptığı belirtildi. Yönerge, Beyaz Saray’ı Washington’un kripto para birimleriyle başa çıkma çabalarının merkezine koyuyor.

Federal kurumlar, geçtiğimiz birkaç yıl içinde dijital varlıklara dağınık bir yaklaşım benimsedi ve Biden’ın ekibi bu konuda liderlik etmesi için baskıyla karşı karşıya. Endüstri yöneticileri genellikle ABD kurallarının net olmamasından şikayet ediyor ve diğerleri Çin ve diğer devlet destekli kripto paraların kucaklanmasının doların egemenliğini tehdit edebileceğinden endişe ediyor.

Ayrı bir Bloomberg raporuna göre, kripto para politikasının piyasaya sürülmesi, Beyaz Saray yetkilileri ile Hazine Bakanı Janet Yellen arasında dijital doları da içeren yürütme emrinin kapsamı konusunda çıkan bir anlaşmazlık nedeniyle ertelendi.

cryptolegions

livemint


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin