Yüksek volatilitesiyle tanınan Bitcoin için
Yüksek volatilitesiyle tanınan Bitcoin için "ezber bozan" istatistik!

5 Aralık Bitcoin fiyat analizi: BTC’de aşağı yönlü baskı devam ediyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

5 Aralık Bitcoin fiyatı için kritik noktaları şu şekilde belirledik:

  • Bitcoin dünkü yükseliş hareketinde 4.135 doları gördü.
  • 100 saatlik hareketli ortalamasına tutunamayan BTC, bu seviyeden satış görerek yeniden 4.000 doların altına sarktı.
  • Yeni güne de düşüş ile başlayan Bitcoin 3.900 dolara kadar geriledi.

5 Aralık Bitcoin fiyat hareketleri

Gün sonuna doğru düşüş trend çizgisini kırmak adına hafif bir yükseliş yapan Bitcoin, 3.985 dolar seviyesinde satıcılı işlemler ile karşılaşarak fiyatını bir ara 3.900 doların altına kadar taşıdı.

3.880 dolar seviyelerinden gelen tepki alımları ile 3.900 dolar üzerine çıksa da kripto paranın negatif görünümü devam ediyor. Saatlik görünümde özellikle 100 ve 200 saatlik ortalamaların arası açıldıkça Bitcoin’de düşüşün derinleştiğini görüyoruz.

Bitcoin’de kısa vadeli bir toparlanma için 3.985 dolar noktasını ilk direnç seviyesi olarak görüyoruz. Bu seviyenin gün içerisinde geçilmesi durumunda sonraki hedef 100 HO seviyesi olan 4.030 dolar olacaktır.

Aşağı bölgede ise 3.940 – 3.885 dolar bölgesi kritik bir destek alanı olarak duruyor. Bu alanın altına sarkma durumunda dün test edilen 3.800 doların altı yeniden görülebilir.

Bitcoin için önemli teknik göstergeler

4 saatlik BTC/USD grafiğinde;

  • MACD, negatif bölgede fakat henüz düşüşün derinleşmediğini göstererek devam ediyor.
  • Stokastik osilatörün dün trend çizgisinin yukarı yönlü kırılamaması sonrası yönünü güneye çevirdiğini ve satış yönlü devam ettiğini görüyoruz.
  • RSI, 50 seviyesinin altında yatay hareketler gösterirken negatif görünümünü koruyor.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin
%d blogcu bunu beğendi: