featured

Bitcoin alfa sürümü gelişticilere varlık üzerinden yeni imkanlar sunuyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – 28 Eylül Çarşamba günü, Bitcoin Lightning Network, yeni bir sürümü sundu. Bitcoin alfa sürümü olarak karşımıza çıkan iyi bir gelişme sağladı. Taro daemon protokolünün alfa sürümü ile geliştiriciler büyük bir gelişme ile karşı karşıya. 

Taro, geliştiricilerin varlık yayınlamasına ve bunları Bitcoin blok zinciri üzerinden aktarmasına izin veren Taproot destekli bir protokolüdür. Lightning Network, Bitcoin blok zinciri için bir Katman-2 ölçeklenebilirlik protokolüdür. Taro arka plan programının piyasaya sürülmesiyle, geliştiriciler artık Bitcoin blok zincirindeki varlıkları; bastırabilecek, gönderebilecek ve alabilecek.

Önümüzdeki aylarda Lightning Network, Taro arka plan programına daha gelişmiş özellikler ekleyebilecek. Yapılan açıklamada şu detaylara yer verildi:

Kullanıcıların ve ihraççılarının varlık kaynağı, tedarik ihracı hakkında kanıtlar sağlamasına ve Taro varlık verileriyle daha kolay etkileşime girmesine olanak tanır. Zincir içi işlevsellik tamamlandıktan sonra, Taro protokolünü entegre etmek ve Taro varlıklarını Lightning Network’e getirmek için çalışacağız.

Bitcoin alfa sürümü fiyatı etkiledi mi?

Lightning Network’teki mühendisler, Taro arka plan programının başlatılmasını doları Bitcoin’leştirmeye olarak görüyor. Bitcoin alfa sürümü dolar bazlı ilk adım olarak nitelendiriliyor. Bunun sebebi, Taro’nun merkezi olmayan blok zinciri ağında sabit para basılmasına izin vermesi olarak belirtildi. Bunun anlamı ise bitcoin alfa sürümü ile beraber kullanıcılar varlıklarını sabit paralar gibi kullanacaklar.

Bitcoin alfa sürümünün diğer olumlu tarafı ise, kullanıcıların aynı cüzdanda USD cinsinden bakiyelere ve BTC cinsinden bakiyelere sahip olabilmeleridir. Diğer yandan yaşanılan bu gelişme ile beraber BTC/USD paritesinde iyileşme yaşandı. Dün nispeten kötü bir gün geçiren Bitcoin, bugün tekrar 19.000 doların üstüne çıktı. Haberi yaptığımız esnada ise fiyat 19.300 doların üstünde.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin
%d blogcu bunu beğendi: