Gbextr
Tanınmış varlık yöneticisinden çok sert uyarı:
Tanınmış varlık yöneticisinden çok sert uyarı: "Kripto para fiyatları sıfırlanabilir!"

Tanınmış varlık yöneticisinden çok sert uyarı: “Kripto para fiyatları sıfırlanabilir!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Bitcoin’in son 365 gün içinde en iyi performans gösteren varlık sınıflarından biri olarak ortaya çıkmasıyla birlikte, birçok finans kurumu ve yatırımcı, Bitcoin ve diğer kripto varlıklara büyük miktarda yatırım yaparak kripto konusundaki tercihlerini değiştirdi.

Çoğu kurum kripto paralar hakkında fikrini değiştirse de UBS hala kötümser

Bitcoin’e yönelik genel tutumlarda radikal bir değişikliğe rağmen, hala kripto hakkında kesin bir şekilde olumsuz bir bakış açısına sahip bazı geleneksel finans kurumları var.

UBS Global Servet yönetimi bu varlıklardan biri gibi görünüyor. UBS kısa süre önce yeni başlayan kripto yatırımcılarına varlık fiyatlarının gerçekten sıfıra gidebileceği konusunda uyarıda bulundu. Dün yayımlanan bir raporda, Küresel Gelişen Piyasalar Baş Yatırım Sorumlusu Michael Bollinger şunları söyledi:

Bizim görüşümüze göre, bir kripto para biriminin fiyatının, daha iyi tasarlanmış bir sürüm piyasaya sürüldüğünde sıfıra düşmesini durduracak çok az şey var.

Söz konusu raporda UBS, Bitcoin’i Netscape ve Myspace gibi ilk İnternet şirketleriyle karşılaştırmaya devam ederek bu şirketlerin “sonunda ortadan kaybolduğunu” belirtti. UBS’ye göre “erken başarı, gelecekteki başarıyı garanti etmez.”

Bitcoin’in geçen yılki başarısının çoğu, fazla para basımı ile ilişkili artan enflasyon ortamında alternatif bir varlık sınıfına tahsisat yapmak isteyen yatırımcılara bırakıldı.

Negatif faizler manzarayı değiştirdi

Aslında biraz ironik bir şekilde, UBS geçtiğimiz günlerde müşterilerinden 250.000 İsviçre Frankının (280.646 dolar) üzerinde tutmaları için negatif faiz oranları uygulamaya başlayacağını duyurdu.

İsviçre Bankacılık Başkanı Axel Lehmann bir notta “Önümüzdeki yıllarda negatif faiz oranlarıyla mücadele etmemiz gerektiği giderek daha açık hale geliyor” dedi.

Çoğu Bitcoin savunucusuna göre, bu eylemler, Bitcoin’in fiyatının önümüzdeki yıllarda daha da fazla ivme kazanmasının nedeni olabilir.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin