youtube
Rapor: Eylül ayının en büyük türev borsası belli oldu
Rapor: Eylül ayının en büyük türev borsası belli oldu

Rapor: Eylül ayının en büyük türev borsası belli oldu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CryptoCompare’in Eylül 2020 Borsa İnceleme raporuna göre Binance, işlem hacmine göre eylül ayında en büyük kripto para birimi türev işlem platformuydu. Borsada geçen ay 164,8 milyar dolarlık işlem yapıldı.

En büyük türev borsası Binance

Binance’in elde ettiği bu istatistik ağustos ayına göre %10,7 daha düşük ancak diğer en iyi türev alım satım platformları genel görünüşte kötü durumdaydı. Huobi, ağustos ayına göre %25,8 düşüş kaydederek 156,3 milyar dolar ile ikinci sırada yer aldı. Daha sonra OKEx, %18,5 düşüşle 155,7 milyar dolar gördü. Dördüncü sırada ise %30,7 düşüşle 56,4 milyar dolarlık hacim yakalayan  BitMEX geldi.

CryptoCompare’in raporu, kripto para birimi türevlerinin alım satım hacimlerinin Eylül’de% 17,5 düşüşle 634,9 milyar dolara düştüğünü, spot ticaret hacimlerinin ise %17,5 düşüşle 676,6 milyar dolara düştüğünü detaylandırıyor. Türev borsaları, yukarıda görüldüğü gibi, bir istisna dışında düşüş eğiliminden kaçmadı.

Kripto para türevleri borsası FTX’in eylül ayında işlem hacminin Ağustos’a göre %12 artarak 23,89 milyar dolara yükseldiği bildirildi.

CFTC’nin BitMEX’e yönelttiği suçlamalar işin seyrini değiştirdi

CryptoCompare’in borsa raporu, 3 Eylül’de Bitcoin fiyatının 11.000 dolarn altına düşmesinin ardından, en iyi türev alım satım platformlarının (Binance, Huobi, OKEx ve BitMEX) toplam 47,35 milyar dolarlık işlem yaptığını belirtti.

cryptolegions

Geçtiğimiz hafta ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) BitMEX’i işleten “beş kuruluş ve üç kişi” aleyhine suçlamalar yönelttiğini belirtmek gerekiyor. Bu durum yatırımcıların borsada sahip oldukları fonların büyük bir kısmını geri çekmelerine yol açtı.

cryptoglobe


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin