Tether (USDT) piyasa hacmi 30 milyar doları devirdi
Tether (USDT) piyasa hacmi 30 milyar doları devirdi

1 milyar dolarlık Tether, TRON’dan Ethereum Blockchain’e taşınıyor

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Stablecoin ihraççısı Tether bugün 1 milyar USDT coin’i TRON’dan Ethereum Blockchain’e taşıyor. Söz konusu tutar, toplam Tether arzının yüzde 8’ine tekabül ediyor.

Binance, Tether varlığının bir kısmını ERC-20’ye geçirmek istiyor olabilir

Tether CTO’su Paolo Ardoino, The Block’a verdiği röportajda “bir kripto para borsasının Tether’lerinin bir kısmını TRC-20’den ERC-20’ye değiştirmeye istekli olduğunu” söyledi. Ardoino borsanın ismini vermeyi reddetti ancak The Block bunun büyük olasılıkla Binance olduğunu öğrendi. Binance bu haberin yazıldığı an itibarıyla henüz bu soruyu yanıtlamış değil.

Zincir değişimi ile USDT’nin Ethereum arzı şu anki 7,50 milyardan 8,5 milyara yükselecek. Aynı zamanda, TRON’daki arz 4,30 milyardan 3,30 milyara düşecek. Mevcut toplam USDT arzı 13 milyarın üzerinde.

Zincir değişimleri neden gerçekleşir?

Stabilcoin zinciri değişimlerinin genellikle kullanıcılar bir blok zinciri yerine bir başkasında işlem yapmak istediğinde gerçekleştiğini belirtmek gerekir. İhraççılar ve borsalar, bu kararı genellikle kendileri vermez.

Dün Tether, Ethereum blok zincirindeki tıkanıklığı azaltmak için OMG Ağı’nda da aktif olmaya başladığını duyurdu. Tether artık yedi blok zinciri üzerinde çalışıyor: Algorand, Ethereum, EOS, Liquid Network, Omni, OMG Network ve Tron.

Bu arada Ethereum işlem ücretleri skor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Bu artışın daha ne kadar sürebileceği ile ilgili görüşler ve daha fazla detay için buradaki haberimizi okuyabilirsiniz.

theblockcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin